Sleduj nás

Oktagon - Krištofič Samuel - Pukač Robert

Oktagon - Krištofič Samuel - Pukač Robert

Nejvíce očekávanou událostí blížícího se OKTAGONu 14 bude souboj o nadvládu nad slovenskou metropolí mezi Pirátem Krištofičem a Robo Pukačem. Zároveň bude ve hře šance rychle se probojovat k titulovému zápasu ve veltrové váze a vyzvat šampióna Davida Kozmu.

Krištofič již jednou tuto šanci nevyužil, když na OKTAGONu 11 předvedl sice slušný výkon, ale Kozmu prakticky neohrozil. Zpět na vítěznou vlnu se vrátil hned na další OKTAGONské akci, a to ve velkém stylu. Nebezpečného Brazilce Andersona sestřelil levým hákem po pouhých 29 vteřinách! Upravil tak svou bilanci na 11 výher a 3 porážky, kdy 45 % vítězství získal submisí. Na Pukače má Pirát připravenou jednoduchou strategii. „Co se týká stand-upu, tak doufám, že budu tvrdší přesnější a přesvědčivější. Myslím, věřím a vím - výhra ve třetím kole, TKO" prohlásil Samuel.


Robo Pukač byl dlouhé roky považován za největší slovenskou naději na poli MMA. V roce 2015 svedl vyrovnanou bitvu s Patrikem Kinclem, po které se sice radoval český borec, ale Pukač se rozhodně nemusel stydět. Od té doby se ale začala lepit smůla na paty Diamantového Čáva a přišel kolotoč zranění, rehabilitací a pokusů o návrat. Vše se v dobré obrátilo až v roce 2018, kdy Robo po těžkém boji zvítězil nad Janem Jankou a znovunastartoval kariéru. Návrat k lepším časům potvrdil na OKTAGONu 11 v Ostravě, kdy po výborném výkonu porazil KO legendu Thora Kuželu. Momentální rekord má 14 výher a 5 porážek, kdy 50 % vítězství získal na body. Nadcházejícího soupeře příliš nebere, o čemž svědčí lakonické prohlášení. „Piráta považuji za lepší průměr. Co se však týká technické stránky, tam jsem určitě na koni."


Vyhecované Bratislavské derby, ve kterém je obtížné najít favorita. Oba borci měli problémy s kondiční připraveností, ale Pirát po přechodu do veltru zvládl pět kol s Kozmou a Pukač měl minule dost sil, aby ve třetím kole ukončil Kuželu. Pirát se pokusí držet zápas v postoji, ve kterém by mohl mít mírnou převahu. Věříme, že prodá kvalitní přípravný kemp v Thajsku, kde má určitě pestřejší výběr sparingpartnerů než Pukač doma v Bratislavě. Minule totiž ukázal, že mu tento pobyt hodně pomohl. Pirát si připíše výhru v kurzu 1.65 a bude nekorunovaným králem slovenského veltru.


Další články