Sleduj nás

Oktagon - Brichta Leo - Kozubovský Matěj

Oktagon - Brichta Leo - Kozubovský Matěj

Máme tu v pořadí třetí víkend premiérového turnaje Oktagon Underground. Jeden z hlavních zápasů nám obstarají Matěj Kozubovský a Leo Brichta. My volíme kurzového outsidera Matěje Kozubovského hned z několika důvodů.

Kozubovský je v postoji absolutní extratřída na české scéně, také ho trénuje legenda českého boxu a K1 Luboš Šuda v Pitbull Gym Kralupy. Kozubovský si v prvním kole pyramidy poradil ve třetím kole KO s ostříleným Janem Jankou, v postoji jasně ukazoval své kvality a Janka se k ničemu nedostal. Jediná nevýhoda byla, že Matěj není zvyklý na takedowny a ty se mu bránily opravdu velmi složitě.

Neumíme si však představit, že Leo Brichta pojede celou dobu taktiku alá Samuel Krištofic a bude házet celá tři kola Kozubovského na zem. Kozubovský je mnohem lepší než Benko, takže taktiku mít určitě bude. Leo Brichta je miláček Oktagonu, předvádí vždy zajímavé zápasy ve skvělém tempu, ale jakmile na něj nastoupí někdo vyšší a těžší, což Mates bude, tak má problém. Naposledy si s ním poradil celkem v klidu Ronald Paradeiser, držel Brichtu celý zápas na distanc a v pravou chvíli jej ukončil na armbar.


Oba borci se velice dobře znají, při sparingu to bylo vždy vyrovnané a Kozubovský si i tentokrát věří. V kurzu 3.48 vidíme ohromnou hodnotu, za 1.31 se zde Brichta rozhodně nevyplatí.


Další články