Sleduj nás

Oktagon 56: Nesplněné limity váhy, strkanice, zrušený zápas a jako vrchol ukradený karavan s technikou

Oktagon 56: Nesplněné limity váhy, strkanice, zrušený zápas a jako vrchol ukradený karavan s technikouFoto: OKTAGON MMA

Expanze žlutočerné organizace na nová území s sebou nese pořádnou hromadu komplikací. Mentalita ostrovních bijců je pro zaběhlé tváře Oktagonu extrémně nepříjemná a ke všemu se přidala krádež vybavení řádově za miliony korun.

Drsná země plodí drsné muže. Bojovníci, které Oktagon v poslední době podepsal, se za každou cenu snaží dostát tomuto statusu. Trashtalk, který útočí na rodinu nebo vyznání, již dávno není tabu. O tom, jak nehostinná Anglie umí být, se nyní přesvědčilo i vedení organizace, které musí po dnešní noci sčítat poměrně výrazné ztráty.

„OKTAGON 56 vážení. Máme tady vše připraveno. V noci tedy ukradli karavan s technikou, ale tak prostě už jsme v zemi, ve které je to drsné. Snad bude vážení v pohodě,“ informoval Ondřej Novotný na svém Instagramu.


Zbožné přání šéfa organizace se bohužel nevyplnilo. Vážení bylo, jak je poslední dobou zvykem, plné šarvátek a strkanic. Tři bojovníci se navíc nevešli do povinného limitu. Účastník otevíracího zápasu Beu Gavin převážil o téměř kilo a půl. Dalším hříšníkem se stal slovenský bijec Daniel Hromek, kterému chybělo k ideálu sedm set gramů. Posledním neúspěšným zápasníkem se stal Angličan James Dixon. „Lví srdce“ si na premiéru v Oktagonu přichystal překročení limitu o šílená tři kila!

Ani druhé pokusy výrazné zlepšení nepřinesly. Gavin se zasekl na stejné váze, ale jeho soupeř zápas přijal. Stejně dopadl i Hromek, kterému další shazování zakázal přítomný doktor. Lékař zasáhl i v případě Jamese Dixona. Jeho zápas musel být bohužel komplet zrušen a Bosňan Handanagič si tak udělal do Birminghamu pouze zbytečný výlet.


Čeští bojovníci Škvor, Kalašnik i Dohnal zvládli vážení na jedničku. Do limitu se bez chytání ručníku vešel i Shem Rock, který však opět musel odhodit všechny svršky. Veřejné vážení nám ukáže, kdo se po hubnutí dokázal nejrychleji vzpamatovat, a proběhne snad bez větších excesů.


Další články