Sleduj nás

OKTAGON 39 výsledky: O překvapení večera se postaral Langer, Keita je stále bez porážky

OKTAGON 39 výsledky: O překvapení večera se postaral Langer, Keita je stále bez porážkyFOTO: OKTAGON MMA

Máme za sebou první letošní turnaj organizace OKTAGON, který rozhodně nezklamal. Zajímavé zápasy, pěkná ukončení, a i nějakého toho překvapení jsme se dočkali.

Bohužel, boxerská vložka opět trochu shodila řetěz rozjeté akci, ale pokud máte na kartě tak zábavné borce, jako je Losene Keita nebo Vlado Lengál, nebudou fanoušci odcházet domů zklamaní.

Hlavní událost večera připadla dvojici Christian Jungwith a Denilson de Oliveira. Kelt dokázal splnit obě zadání, které měl před zápasem, a to nezranit se a zvítězit. Vyrovnanou bitvu mu rozhodčí přiřkli po zásluze.


Bodoví arbitři měli práci i v souboji generací mezi Poppeckem a Zawadou. Alexander byl několikrát blízko k vítězství před limitem, ale Martin Zawada je prostě válečník ze staré školy, který přežije všechno. Klec sice po zápase vypadala, jako kdyby v ní natáčel Quentin Tarantino, ale Poppeck zvítězil až na body.

Výkon večera a potvrzení kvalit i v pérové váze má za sebou Losene Keita. Belgický mladík si do Mnichova dovezl obrovský kotel fanoušků, kteří jej od prvních vteřin hnali za vítězstvím. To mohlo přijít už na konci druhého kola, ale Samuela Barka zachránil gong. Ve třetí pětiminutovce již Black Panter dokonal dílo zkázy a následně si řekl o titulový boj s Mate Sanikidzem.


Překvapení večera připravil divákům a hlavně sázejícím Pavol Langer. Slovenský borec prodal zkušenosti z těžkých zápasů, o kterých jsme psali v analýze a favorizovaného Xaviera dokonale zaskočil.

Brazilec si tak prohrou notně zkomplikoval cestu k titulu a Langer dokázal, že je hrozbou pro kohokoliv v divizi. Bodové vítězství sice trochu zdramatizoval sudí Honza Voborník, který viděl vyhrát všechna tři kola Xaviera, ale zbylí dva rozhodčí křivdu nedopustili a Pavol si veze na Slovensko cenný skalp.

Úspěšný slovenský večer potvrdil Rony Paradeiser, který ve druhém kole ukončil Chorvata Šikiče a nahlas si řekl o další titulovou šanci v lehké váze.


Velký krok k boji o pás udělal i Hatef Moeil, ale nebyla to z jeho strany žádná krasojízda a na vítězství s Brazilcem Carvalhem se pořádně nadřel. Ten potvrdil, že v postoji dokáže být hodně nepříjemný soupeř a Hatefa v tomto boji zachránil jeho wrestling, který má na velmi dobré úrovni.

Zápas, který měl vylepšit zraněními zdemolovanou kartu, nakonec kýžený efekt nepřinesl. Hector Lombard a Vlasto Čepo si dohodli pravidla, při kterých se vítězí pouze knockoutem. K tomu bylo ale v opatrném souboji daleko, a tak se zrodila remíza, na kterou se před zápasem nedalo vsadit.

Kubánský borec nicméně předvedl krásný přehled a ukázkové oko. Čepo si zase prožil souboj s jedním ze svých dětských idolů, takže je vlastně vše v pořádku a vesmír zůstává v rovnováze.
 


Další články