Sleduj nás

OKTAGON 36: Informace, fight card

OKTAGON 36: Informace, fight card
Druhý turnaj OKTAGONu u našich západních sousedů je za dveřmi. Všichni bojovníci úspěšně navážili, a tak, i když není ve hře žádný titul, nás čekají opravdu zajímavé zápasy.

Ve hře jsou navíc vyzyvatelské pozice hned v několika váhových kategoriích, a i další souboje ukazují nakolik je turnaj pro OKTAGON důležitý.


Oktagon 36: Fight card zápasy


Vše odstartuje zápas, který OKTAGON pustí do světa zadarmo. V něm se utká Jakub Bahník a účastník německé OKTAGON Výzvy Jamie Cordero. Kuba je vzhledem ke svým zkušenostem jasným favoritem, což podle nás potvrdí výhrou před limitem.


Další zápas, který nás zaujal na prelims kartě, je střet Václava Mikuláška s Němcem Hojatem Khajevandem. Baba Jaga nezklamala a na vážení a následný staredown donesl čokoládu, o kterou se podělila se svým soupeřem. Ten má svůj boj založený především na wrestlingu, a tak čeká Vaška opět těžká šichta při bránění soupeřových pokusů o takedown.

Hlavní karta odstartuje jedním ze dvou vyhrocených rematchů, a to mezi domácím Christianem Jungwirthem a Maďarem Máté Kestészem. První jmenovaný jede na sérii úspěšných výsledků a touží odčinit těsnou prohru z prvního měření sil.


Další na řadu přijde Samuel Krištofič a Zdeněk Polívka, kteří se sice na vážení na sebe usmívali, ale oba vědí, že tento zápas může přinést jednomu z nich pozici příštího titulového vyzyvatele.

Pirát je v podobně exponovaných zápasech mnohem zkušenější, ale Polívka je na vlně v soukromém i ve sportovním životě.

https://twitter.com/i/status/1580951957186805760


Dvě hvězdy OKTAGONu se zkušenostmi z UFC, ale také se špatnou zkušeností s Růžovým Panterem, si to rozdají o návrat na vrchol potravního řetězce ve veltrové divizi.

Bojan Veličkovič i Leandro Silva dokázali šampiona Kozmu roztancovat, ale ani jednomu to titul nepřineslo. Hvězda PriMMAt Gymu oba předčila svojí houževnatostí, ale střet dvou vytříbených techniků je rozhodně aspirantem na zápas večera.

Tím bude pro české fanoušky s velkou pravděpodobností další vystoupení oblíbeného Miloše Petráška. Meloun se toho tentokrát opravdu nebál a vyzval německou verzi Terminátora Stephana Puetze.

Ten si sice na staredown přinesl opravdu roztomilého pejska, ale Miloše v kleci určitě nic příjemného čekat nebude. Pokud však prodá svoji extrémně dlouhou a náročnou přípravu v Polsku, může se dočkat největšího vítězství dosavadní kariéry a následně i šance zabojovat o titul.


Boj o šanci utkat se o pás šampiona je hlavní podtón i dalšího souboje tentokrát v těžké váze. Jeremy Kimball konečně vzdal neúspěšnou snahu navážit do polotíhy a pokud porazí Hatefa Moeila, utká se v dalším zápase o titul šampiona v těžké váze.

Německá Gorila má ovšem stejný sen a už na vážení dokázal Hatef udělat poměrně solidní dusno. Hlavní předzápas tak slibuje napínavou podívanou, při které se střetnou dvě opravdu masivní těžké váhy.

https://twitter.com/i/status/1580963033199030274

Hlavní událost celého turnaje obstará odveta mezi Christianem Eckerlinem a Denilsonem Neves de Oliveirou. První zápas byl ve finále vyhodnocen jako „bez výsledku“, ale i toto rozhodnutí nemohlo utišit zlou krev, kterou podle brazilské strany přineslo Eckerlinovo simulování.

Jak se věci opravdu měli, ví pouze německý milionář, ale je jasné, že tento zápas se v přátelském duchu rozhodně neodehraje.

OKTAGONu se během krátké doby povedlo již podruhé vyprodat zhruba desetitisícovou Festhalle, a tak by nás měla čekat solidní atmosféra. Pro ty z nás, kteří neuvidí turnaj živě, zůstává možnost sledovat streamy sázkových kanceláří nebo zakoupit PPV na OKTAGON.TV.


Další články