Sleduj nás

Oktagon 28 živě: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth, analýza

Oktagon 28 živě: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth, analýza
Jeden z úvodních zápasů hlavní karty nám hned přinese horkého adepta na zápas večera.

Andrej Kalašnik se po porážce se zkušeným Španělem Primerou vrátil na vítěznou vlnu a nyní se může v klidu popasovat s největší výzvou dosavadní kariéry. Tou bezesporu bude německý Kelt Christian Jungwirth.

Čtyřiatřicetiletý bojovník z Wurttembergu se v OKTAGONu představil již ve třech zápasech. Nejdříve si poradil s Václavem Holotou, kdy dokázal unikat submisím s takovou lehkostí jako Petr Kareš věřitelům.


Poté následoval dvakrát stejný scénář. Máté Kertész i Míra Brož svedli s Keltem vyrovnané zápasy, ve kterých většina přihlížejících viděla zvítězit německého borce.

Rozhodčí byli v obou případech jiného názoru a tak Jungwirth dvakrát padl těsně na body. Ke cti mu však rozhodně slouží, s jakou grácií porážky přijal a chuť dál bojovat v kulaté kleci OKTAGONu.


Opět se tak dočkáme fyzicky naprosto neuvěřitelného výkonu, kdy Christian těží ze své nevyčerpatelné kardio nádrže. Do tohoto zápasu nastoupí s rekordem devět výher a čtyři porážky, kdy 67 % vítězství získal na body.

„Akačko“ z Brna sestřelilo v posledním zápase Tomáše Bola. Pro Andreje klíčová výhra se zrodila po takticky naprosto precizním výkonu, kdy využil slabšího wrestlingu slovenského borce a tři kola jej házel a kontroloval na zemi.

Pro Kalašnika je tento způsob boje naprosto přirozenou záležitostí, protože je juniorský i seniorský mistr ČR ve volném stylu. O tom, že není pouze wrestler, nás AK-47 přesvědčil v zápase s Norem Johnsenem. Ukázkové KO kolenem mu vysloužilo bonus za výkon večera. Celková bilance šestadvacetiletého bojovníka je osm výher a dvě porážky, kdy 50 % vítězství získal knockoutem.


Oktagon 28: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth


Fyzické parametry budou v tomto zápase na straně Andreje, který bude těžit ze skoro deseticentimetrové výhody ve výšce i dosahu. Christian je ale tvrdý rváč, který umí dobře zkracovat vzdálenost a vnutit soupeři svůj náročný způsob boje.


Kalašnik měl s podobně bojujícím Primerou obrovské problémy a nedokázal jej od sebe efektivně odehnat. Největší šanci vidíme pro českého borce ve wrestlingu, kde si umí dobře rozložit síly a kvalitně soupeře kontrolovat. Zda se mu to ale podaří, to je velká otázka.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

Od turnaje FABRIQ 2 uběhl již měsíc, ale hlavní zápas celé akce je stále pro mnoho odborníků i fanoušků trnem v oku. Nyní se k němu kromě zástupců sázkových kanceláří a Gáborových šéfů vyjádřil i respektovaný sudí Jakub Müller. Výrazná osobnost domácí scény neměla absolutně žádné pochopení pro šarádu, která byla divákům místo vrcholu večera nabídnuta. 

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFA

Hlavní událost turnaje OKTAGON 43, který se uskuteční 20. května v O2 areně, je jasná. Odveta mezi Vémolou a Kinclem je tahákem, který by bezpochyby pražskou halu vyprodal i sám. OKTAGON však vytahuje z rukávu další esa, která donutí fanoušky sáhnout do úspor na letní dovolenou a místo do Chorvatska radši vyrazit na svátek MMA do Prahy. 

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFA