Sleduj nás

Oktagon 28: Luxusní fight card vyvrcholí bojem o titul!

Oktagon 28: Luxusní fight card vyvrcholí bojem o titul!
V sobotu v noci nás čeká solidní porce dvanácti zajímavých zápasů. O prvních šesti jsme si základní informace podali a nyní nás čeká výborně poskládaná hlavní karta.

Tu otevře Sparťan David Hošek, ale místo původně plánovaného Samojce Matavaa, se střetne s polským tvrďákem Marcinem Naruszczkou. David je podle sázkových kanceláří slušný outsider, ale podle nás může směle pomýšlet na vítězství a za kurz atakující 2.50 se rozhodně vyplatí.

V dalším zápase se pokusí Christian Jungwirth prolomit smolné období, kdy mu nepřáli rozhodčí ani paní štěstěna. S Kertészem i s Brožem jej viděla vyhrát valná většina přihlížejících, tedy až na muže u bodovacích stolků. V cestě mu ale bude stát takedownová mašina Andrej Kalašník. Ten v minulém zápase takticky zkontroloval Tomáše Bola a určitě se pokusí úspěšnou strategii zopakovat i na německého rváče.


Emanuel Dawa dostal při premiéře v OKTAGONu velmi bolestivou lekci od Bojana Veličkoviče. Srbský řezník mu během první pětiminutovky nadělal z nohy sekanou a Dawa nám tak příliš neukázal, jak kvalitním borcem je. Nyní se pokusí na Bojanův recept navázat Miroslav Brož. Ten svedl naposledy strhující válku s Jungwirthem a ukázal opět velký posun ve svých bojových schopnostech.

Pokud je na kartě Leo Brichta můžete si vsadit, že je o bonusu za výkon večera napůl rozhodnuto. Hvězda PriMMAt Gymu baví výkony v kleci i výroky mimo ní, ale tentokrát jej čeká těžká šichta. V cestě mu bude stát zkušený Francouz Damien Lapilus.


Dvaatřicetiletý světoběžník sbíral zkušenosti v RCC, Cage Warriors i BAMMA. O jeho stylu hodně vypovídá přezdívka Walking Dead a je pravděpodobné, že pokud bude chtít Leo vyhrát, budou jej v neděli ráno hodně bolet klouby na rukou.

oktagon 28 fight card

Oktagon 28 přinese boj o titul!


Hlavní předzápas by byl vrcholem skoro každého jiného turnaje. Petr Kníže je žijící legenda a je úžasné sledovat, jak si jde ve čtyřiačtyřiceti letech za svojí titulovou šancí. Na druhou stranu klece si tentokrát stoupne talentovaný a o dvě dekády mladší Kaik Brito.

Brazilec si v OKTAGONu udělal jméno bleskovým ukončením Gábora, kterému rozčísl čelo naskočeným kolenem a poté knockoutováním Poláka Bryczeka. Fantastický matchup, kde je ve hře post vyzyvatele, rozhodne buď tvrdost a zkušenost, nebo rychlost a dravé mládí.

Jako poslední přijde na řadu jeden z nejlepších českých bojovníků posledních let. I když Viktor Pešta netrhá rekordy v počtu sledujících na Instagramu, jeho výkony a hlavně věhlas jeho soupeřů mluví za vše. Jména, jako jsou Derrick Lewis, Alexandr Jemeljaněnko nebo Marcin Tybura, jsou známkou top kvality.


S posledně jmenovaným bojoval i Viktorův soupeř Stephan Puetz. Nebezpečného Poláka, který má nyní v UFC pět výher v řadě, dokázal porazit na turnaji M-1 číslo 57. Stephan je šampionem několika evropských organizací a ani v OKTAGONu nehodlá slevit ze svých ambicí.

Odpověď na to, kdo nakonec usedne na trůn polotěžké váhy, se tak dozvíme již v sobotu večer. Celou akci můžete sledovat jako obvykle přes PPV nebo streamy sázkových kanceláří.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články