Sleduj nás

Oficiálně! Jones se vzdal svého titulu, v UFC však i nadále zůstane, už se mu rýsuje i fight

Oficiálně! Jones se vzdal svého titulu, v UFC však i nadále zůstane, už se mu rýsuje i fight

Jon „Bones“ Jones, jenž byl Danou Whitem označen za nejlepšího zápasníka celé historie MMA, se oficiálně vzdal svého titulu polotěžké váhy. Z UFC však utíkat nebude.

Třiatřicetiletý neomylný šampion se po předchozích neshodách s vedením organizace distancoval od veškerého bojového dění, že ani jeho fanoušci netušili, co s ním bude. Dana White chtěl nejprve dát Jonesovi čas, aby si vše promyslel, ale později se ho přeci jen musel zeptat, zdali se vrátí ke své další obhajobě. Kladné odpovědi se ovšem nedočkal.

„Právě jsem měl telefon s UFC a tímto potvrzuji, že uvolňuji svůj pás polotěžké váhy. Nyní je oficiálně k dispozici. Byla to úžasná cesta, z celého srdce za ni děkuji všem svým soupeřům, organizaci, ale především fanouškům,“ ohlásil Jones.


„Podmínky ohledně mého platu se nezlepšily. Pokud se to někdy změní, rád se vrátím, ale teď už jako těžká váha. Než se tak stane, budu si zápasy užívat jako fanoušek,“ doplnil.

Jako blesk z čistého nebe se však UFC ozvalo velmi brzy znovu a tentokrát mělo Jonovi i co nabídnout.


„Právě jsem měl pozitivní jednání s UFC a vypadá to, že se domluvíme na mém příštím fightu v těžké váze. Dobré zprávy, nabírání svalové hmoty může začít!“ oznámil nadšeně.

Prozatím nemá cenu předbíhat, ale zdá se, že se opět jednou vše v dobré obrátí. A velmi zajímavé bude jistě sledovat Jonesovo působení v nejtěžší hmotnostní kategorii, kde KO padají jedna báseň a kde by vůbec poprvé ve své kariéře mohl najít svého přemožitele.

Kdo by mohl být jeho soupeřem? Už dříve zde byly náznaky ohledně duelu s Predátorem Francisem Ngannouem, ten však nyní má od Dany Whitea přislíbenou titulovou bitvu. Více pravděpodobný scénář spíše povede například přes takového Curtise Blaydese, Jairzinha Rozenstruika nebo také Derricka Lewise. Raději se ovšem necháme překvapit.


Co se polotěžké váhy týče, její dění pojede dál. O uvolněný titul by si to měli hned v září na UFC 253 rozdat Dominick Reyes s Janem Blachowiczem. 


Další články