Sleduj nás

Odkdy se Američané zavírají doma? ptá se Dana White. Kdo se má nakazit, ten se prý nakazí

Odkdy se Američané zavírají doma? ptá se Dana White. Kdo se má nakazit, ten se prý nakazí

Dana White se již od samotného počátku vypuknutí virové pandemie snaží brát současnou situaci trochu „s nadhledem“, o čemž vypovídá i jeho další vyjádření, které mimo jiné nesouhlasí s návrhem takového Conora McGregora, jenž lidi naopak nabádá, aby se uzavřeli doma.

„Karanténa jako taková není špatná, ale jen krátkodobá,“ řekl hned na úvod White, který odpovídal na dotazy novinářů Yahoo Sports. „Otázkou ale zůstává, jak dlouho tohle vydržíme? Jak dlouho se vydržíme ukrývat doma? Pokud je koronavirus tou věcí, která mě má dostat, tak do toho. Ten seznam věcí, na které každý rok umíráme, se rozšiřuje. Jisté ale je, že jednoho dne všichni na něco zemřeme,“ pokračoval.

Když už dlouhodobá karanténa nepomůže, co tedy? „Ať už jste nebo nejste experti na virová onemocnění, pak víte, že to je jako utíkat před rakovinou. Před něčím takovým se nemůžete schovat. Odkdy Američané utíkají? Odkdy se schovávají ve svých strašidelných domech místo toho, aby se pokusili najít nějaké řešení?“


A tak by se Amerika podle něj jako hrdý národ měla vydat novou cestou. „Ochraňujte ty, kteří potřebují být chráněni (například senioři), a pokusme se najít řešení. Co bychom jinak dělali, až udeří příští chřipková sezona? Myslíte si, že věci, jako je tenhle koronavirus, jen tak vymizí? Ne! Vrátí se to zpátky přesně jako chřipka. A pokud to máte chytit, tak to chytíte. Jestli mě má dostat koronavirus, tak ať,“ přidával na důrazu.


Možná i tohle je ten důvod, proč se snaží udržet alespoň UFC v chodu, když už ostatní organizace pozastavily svou činnost. „Pokouším se udržet zápasy v chodu tak dlouho, jak jen to bude možné,“ potvrdil White, pro něhož bylo těžké přijmout rozhodnutí Nevadské atletické komise, která zabránila veškerému sportovnímu dění v Nevadě. A tato hromadná karanténa se v podstatě týká celé Ameriky. 

Jakmile se rozhovor šéfa UFC dostat do éteru, vysloužil si velmi slušnou porci kritiky. Ta vychází nejen z řad lidí, tedy běžných fanoušků, ale i řad poměrně vlivných novinářů. Z proslovu Dany Whitea by se totiž lehce dalo vyčíst, že se snaží chodit přes mrtvoly. Další články