Sleduj nás

Obrovská příležitost! Muradov bude zápasit na stejném turnaji jako Khabib a Ferguson

Obrovská příležitost! Muradov bude zápasit na stejném turnaji jako Khabib a Ferguson

Makhmud Muradov má před sebou jedinečnou příležitost nejenom k tomu, jak se vyšplhat v žebříčku střední váhy nahoru, ale navíc i tomu, jak se proslavit před celým světem!

Uzbecko-český zápasník se totiž 18. dubna představí na UFC 249 (Khabib vs. Ferguson), což je pro tuto chvíli největší oficiálně oznámený MMA turnaj roku, který budou sledovat nejenom tisíce, ba dokonce miliony fanoušků.

Proti Machovi se postaví devětadvacetiletý borec Karl „Baby K“ Roberson (9-2), který už si v UFC stihl odmlátit šest zápasů. Čtyři z nich dokázal vyhrát, pouhé dva prohrál. Za oběma jeho neúspěchy stála submise typu arm triangle choke.

Muradov, který ovládl své dva úvodní souboje v UFC, se aktuálně nese na třináctizápasové výherní vlně a určitě by se nezlobil, pokud by ji mohl ještě o něco rozšířit.


Následující zkouška se však dá považovat za nejtěžší v jeho kariéře, neboť v ní bude čelit komplexnímu a hladovému bojovníkovi, jenž aktuálně drží dvě výhry v řadě a do toho navíc bude moct těžit z podpory domácího publika.

Turnaj UFC 249 se koná v Brooklynu (New York) a Roberson pochází ze sousedního New Jersey. Nejedná se sice o soupeře z nejlepší patnáctky žebříčku (téměř všichni byli obsazeni), ale o jeho kvalitách se rozhodně nedá pochybovat.


Další články