Sleduj nás

Oblafnout USADU není tak snadné. Dneska vám v těle najdou něco, co jste brali před mnoha lety

Oblafnout USADU není tak snadné. Dneska vám v těle najdou něco, co jste brali před mnoha lety

Zástupci UFC společně s USADOU (americká antidopingová agentura) nedávno oznámili, že si kdysi obávaný mladík Sean O’Malley (10-0-0) již odpykal svůj téměř dvouletý trest za využívání Ostarinu. V rámci jeho osvobození vydal komentátor Joe Rogan zajímavé prohlášení.

„Můžete si o tom myslet cokoliv, ale O’Malley pobíral zakázané látky. Tyhle nové testy, které USADA zavedla, jsou velice citlivé. Najdou vám jakoukoliv sračku v těle, která se týká toho, co jste brali před mnoha lety. Je jedno, že z toho vaše tělo nemusí nějak profitovat. Jednou jste si to vzali a dnes po letech se to u vás může stále najít,“ uvedl Joe Rogan, jehož hlas nás doprovází při komentování zápasů UFC. 


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Sean O’Malley si přitom díky svým dovednostem velmi rychle získal řadu příznivců, kteří byli ohromeni jeho výkony a předurčovali mu velikou budoucnost. Následně však v září roku 2018 přišla nečekaná zpráva, že na UFC 229 (Khabib vs. McGregor) americký bojovník nemůže účinkovat, protože se provinil proti pravidlům. Nikoliv však z předávkování marihuany, kterou nadmíru miluje, ale z požití ostarinu, jenž odbourává tuky a pomáhá k růstu svalové hmoty.

USADA provedla několik testů, na každém z nich se něco našlo, a tak si O'Malley místo původních šesti měsíců odbyl mimo hru necelé dva roky. Za uplynulý rok 2019 byl dokonce nejčastěji testovaným atletem. Nyní by měl být čistý. 


„Tohle je problém dnešních bojovníků. Něco si vezmou a myslí si, že jim to za šest týdnů z těla zmizí. V profesionálním sportu je spousta podvodníků, ale díky USADĚ a Jeffovi Novitskymu je jich zejména v MMA o hodně méně,“ dodával Rogan.

Vzhledem k vysoké citlivosti testů se občas může stát, že vám v těle najdou zakázané látky, ačkoliv jste žádné nemuseli užívat. Své by o tom ještě nedávno mohl vyprávět takový Nate Diaz, jenž kvůli falešnému obvinění málem zmeškal zápas na UFC 244. Nakonec se zjistilo, že látka, která byla v jeho těle nalezena, náležela prošlým rostlinným multivitaminům.


Další články