Sleduj nás

Nurmagomedov přežil drsné první kolo a udržel svoji neporazitelnost. Brzo půjdu o titul! vzkázal

Nurmagomedov přežil drsné první kolo a udržel svoji neporazitelnost. Brzo půjdu o titul! vzkázalFoto: UFC

Umar Nurmagomedov měl poprvé ve své kariéře opravdu namále. Hned v prvním kole jej soupeř knockdownoval. Dagestánský bijec však tvrdý úder přežil a zápas ještě dotáhl do vítězného konce.

Umar je stejně jako všichni jeho rodinní příslušníci prvotřídním grapplerem, ovšem než svůj duel s Bekzatem Almakhanem zvládl přenést na zem, čelil vlně úderů, které si nedokázal všechny pokrýt. Jeden takový zasáhl vrchní část jeho hlavy a poslal jej na žíněnku oktagonu.

K velkému štěstí dagestánského fightera i všech jeho příznivců, daná rána nebyla ukončující. Nurmagomedov se z ní rychle zmátořil a prakticky se do postoje ani už nepouštěl. Zápas si zkušeně pohlídal na zemi, kde vynikly jeho přednosti. Svého soupeře mordoval a kontroloval celá tři kola, a tak si nakonec na konto připsal sedmnáctou kariérní výhru a pátou v rámci bantamové váhy UFC.


„Byl to tvrdý úder. Neviděl jsem ho přicházet. Nezasáhl mě čistě, ale i tak se mnou otřásl. Naštěstí jsem se rychle oklepal a zápas přebral do své režie,“ okomentoval Nurmagomedov onu kritickou situaci z úvodu prvního kola.

„Všichni říkali, že pro mě Almakhan bude snadný soupeř, ale v UFC není nikdo vyloženě snadný soupeř. Všichni jsou motivovaní vás porazit, překvapit. A všichni věděli, že pokud mě může někdo porazit, tak pouze tak, že vypustí svoji bestii hned v úvodu duelu,“ líčil v pozápasovém interview.


„Co se mě týče, navzdory tomu jednomu úderu jsem v pořádku. Mé cíle se nemění, chci si dojít pro pás šampiona. Rád bych se teď střetl s Corym Sandhagenem a vítěz našeho souboje by pak měl jít o titul,“ vyjádřil své přání.

Umar měl s Corym bojovat už loni v létě, jejich duel se však vlivem zranění prvního jmenovaného zrušil a oba bojovníci si šli vlastní cestou. Teď by se opět mohla propojit.


Další články