Sleduj nás

Novým králem světového kickboxu je Chingiz Allazov! Supebona vypnul ve druhém kole

Novým králem světového kickboxu je Chingiz Allazov! Supebona vypnul ve druhém kole
Od konce roku 2021 probíhala v asijské organizaci ONE Championship pyramida, ve které se sešla špička kickboxerského světa ve váze do sedmdesáti kilogramů.

Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.
Vítěz tohoto turnaje Chingiz Allazov si to nyní rozdal s právoplatným šampionem ONE FC Superbonem Banchamekem o absolutní nadvládu nad nejsledovanější divizí. Zápas měl až překvapivě jednoznačný průběh, který navíc podtrhl brutální finiš.

ONE Championship se v posledních letech profiluje jako jasný král, tedy co se týče postojových turnajů. Evropský konkurent Glory se zmítá ve vlastních problémech a singapurský kolos stáhl pod svá křídla většinu špičkových borců, hlavně v lehčích váhových kategoriích.


To bylo vidět i na špičkově obsazené grand prix, kterou Chingiz poměrně jasně ovládl. Největší problémy mu rozhodně nadělal ve finále bývalý šampion Glory Sittinchai. Ten zvládl vydržet s řezníkem z Ázerbájdžánu až do rozhodnutí bodových.

Nyní přišel velký den, kdy se proti sobě postavili dva momentálně jasně nejlepší bojovníci ve váze do sedmdesáti kilogramů Allazov a Superbon.


Thajský šampion potvrdil svoji pozici v loňském roce, kdy brutálním kopem na hlavu uspal dlouholetého šampiona Giorgiho Petrosyana. Ital s arménskými kořeny si kromě porážky odnesl i ošklivě zpřelámanou čelist a do ringu se zatím nevrátil.

Superbon poté porazil v odvetě i Marrata Grigoriana a zápasu snů tak nestálo nic v cestě. Duel byl nejprve domluven na září a později na prosinec a vždy jej zhatily zdravotní problémy thajského bojovníka. Nyní již vše proběhlo podle plánu, ale rozhodně ne podle představ Superbona.

„Jsem ten, kdo tuhle váhu kompletně vystřílel. Nikdo jiný to nedokázal. Chingiz je poslední na seznamu. Samozřejmě je to silný soupeř. Vždyť vyhrál Grand Prix. Je na stejné úrovni jako Petroysan, Marat nebo dokonce Sittichai. Je to jeden z nejlepších kickboxerů ve ONE. Ale pokud nebudu nedbalý, nikdy s ním neprohraju. A neostražitost není v mém slovníku,“ věřil si před zápasem šampion.


Allazov byl také plný sebevědomí a prohlásil, že technický kickbox, kterým se Superbon prezentuje, na něj platit nebude, a že Thajce bez problémů knockoutuje. Predikce Chingize se nakonec ukázala rozhodně jako ta přesnější.

Od prvních vteřin zápasu to byl právě borec Ázerbájdžánu, který diktoval tempo a působil tvrdším dojmem. Sice se dopustil faulu, když zachytil Superbonův kop a následně jej udeřil, což pravidla v kickboxu zakazují, ale nenechal se tím rozhodit a dále se valil kupředu.

Následně přišlo rozuzlení celého zápasu. Allazov trefil superman punch a poté tvrdou pravačku. Superbon se poroučel k zemi, ale dokázal se oklepat a pokračovat. Stejný scénář se ovšem opakoval i o pár vteřin později, a nakonec ještě jednou.

Po posledním tvrdém úderu ze zadní ruky se již Superbon neměl nárok zvednout.Další články