Sleduj nás

Novotný: Zaskočit na UFC 303 za McGregora je něco neuvěřitelného! Procházka může mít titul

Novotný: Zaskočit na UFC 303 za McGregora je něco neuvěřitelného! Procházka může mít titulFOTO: UFC

Byl to on, kdo jako první tuto informaci propálil na veřejnosti. Během turnaje Oktagon 58 si Ondřej zaspekuloval o Jirkově startu na turnaji UFC 303, a jak se později ukázalo, měl zkušený promotér přesné informace.

UFC má v každém roce obvykle několik vrcholů. Letošek byl speciální díky jubilejnímu turnaji UFC 300. Tradičně sledovaný je i galavečer, kterým se v létě uzavírá mezinárodní týden boje. Stejně očekávaná je i podzimní Madison Square Garden. Jiří Procházka za dva týdny zkompletuje účast na všech těchto turnajích! Pro českého bijce a celou domácí scénu se jedná o obrovský úspěch, který bude naplno doceněn asi až časem.

Procházka nyní navíc organizaci vytrhl trn z paty, protože jeho odveta s Alexem Pereirou zachrání turnaj UFC 303, který díky zranění Conora McGregora přišel o hlavní zápas.

„Šance mít hlavní zápas na takovém turnaji a zachránit organizaci za Conora se neodmítá. To vše je mix, na který nikdo se srdcem bojovníka neřekne ne. Samozřejmě to nebude zapomenuto. Je to důležité razítko na cestu, kterou se Jirka tímto vydává. Ta cesta je pokrytá poklonami a respektem od těch nejvýznamnějších osobností v tomhle odvětví,“ vystihl situaci Ondřej Novotný pro web sport.cz.

Souboj přijatý na poslední chvíli samozřejmě nese i obrovská rizika. Alex již jednou na Jirku dokázal vyzrát, a i když v úvodním duelu rozhodně nedominoval, stačila mu jediná rána, která zápas rozhodla. Nic podobného se snad nebude opakovat a Procházka naváže na svůj výkon z UFC 300, kde naprosto zdemoloval Rakušana Rakiče.


Vzpomínky na vítězství by mohla vyvolat i lokace turnaje. Stejně jako jubilejní dubnová akce se totiž UFC 303 odehraje v Las Vegas. Jiří se svým týmem vyrazí do města hazardu v pondělí a všichni budeme doufat, že se mu povede přetavit třetí účast v titulovém duelu v opětovné získání titulu.

„Buď člověk může říkat, že je to risk a sedět doma, nebo se k tomu postaví čelem a vezmeš to. V tuhle chvíli není lepší nabídka než jít znova do boje o titul,“ má jasno Martin Karaivanov, který má o formě svého svěřence nejlepší přehled.


Další články