Sleduj nás

Novotný: Vémolova dominance byla nevídaná, Frankenstein bojoval jen o přežití!

Novotný: Vémolova dominance byla nevídaná, Frankenstein bojoval jen o přežití!

Další Terminátorova výhra vzbudila jak vlnu uznání, tak i vlnu kritiky. Přesto je důležité podotknout, že Karlos bojoval se soupeřem, který se v tom světovém žebříčku polotěžké váhy nacházel před ním a stejně si v souboji ani neškrtnul.

Svůj názor na duel své nové hvězdy přidal i promotér Ondřej Novotný, který patrně ani sám nečekal, že hlavní zápas na Oktagonu 13 bude mít takto jednoznačný průběh.

„Připadalo mi to neskutečný. Pár lidí už se mě ptalo na názor a říkal jsem jim, že je to jako kdyby Tomáš Berdych dominoval nad Djokovićem. Jako kdyby Plzeň v Lize mistrů naprosto přehrála Paris Saint-Germain. Akorát by se jí nepodařilo skórovat pětkrát, ale dala by jeden gól. Ale ta dominance nad někým ze světové špičky v této váze takovýmto stylem, po celou dobu patnácti minut, kdy ten kluk už fakt jenom myslel na to, aby přežil, nikoliv vyhrál. To bylo opravdu něco nevídaného,“ žasl promotér slavné tuzemské organizace, která údajně turnajem na Štvanici trhla nový rekord v počtu PPV.

Jedinou vráskou na čele může být jen nečekaný pískot fanoušků. Karlos Vémola je špičkou ve svém oboru, jenž se zaměřuje pro boj na zemi. Je tedy logické, že všechny své soupeře ničí právě tam. Pro někoho je to válení, pro ostatní umění boje. Ač se nám to líbit nemusí, tohle je MMA, kde jsou všechny styly vítané.


„Ten pískot ve třetím kole si Karlos opravdu nezasloužil. On pracoval, dřel, makal a dělal ten zápas, ale má pravdu v tom, že soupeř se jen bránil. A to je jako ve fotbale, kdy vám jedenáct lidí vleze před vápno a brání. Takový zápas prostě nemůže být pěkný. A to se stalo. Ale Karlose je třeba ocenit úplně neuvěřitelně. Tohle bylo na hraně UFC úplně klidně,“ podotýkal Novotný.

Zdroj: isport.blesk.cz


Další články