Sleduj nás

No ty kráso! UFC bojovník dostal nakládačku, že ho ani doma nepoznali. Takový už je život, odplivnul si

No ty kráso! UFC bojovník dostal nakládačku, že ho ani doma nepoznali. Takový už je život, odplivnul si Foto: UFC

MMA není žádná hra. Malé rukavice, tříštivé rány a nutná psychická i fyzická odolnost. Mateusz Rębecki obě tyto vlastnosti nyní o víkendu splnil do puntíku. Až to vypadalo, že je v kleci připravený obětovat vlastní život.

Jedenatřicetiletý polský zápasník si s porážkami zrovna netyká. Před sobotním duelem držel sérii šestnácti výher v řadě, kterou chtěl udržet i v boji s ostříleným veteránem Diegem Ferreirou. Co však podcenil, to jsou jeho bohaté zkušenosti, díky kterým byl devětatřicetiletý Brazilec schopný přebírat útoky a podepisovat se tak na rozkladné škodě na tváři soupeře.

Rębecki se v žádném případě nechtěl vzdát, ale najít recept na dokonale připraveného protivníka se mu nepodařilo. Těch ran na obličej schytal tolik, že se jim nebyl schopen již nijak ani bránit. V závěru třetího kola pak stačil i dobře čitelný pokus o strh, přesun boje na zem a další sekvenci úderů zastavil až rozhodčí. Statný Polák byl deset vteřin od bodového rozuzlení, ale každou další ranou riskoval své zdraví.


Již během boje bylo vidět, že se Mateuszova tvář začíná barvit dofialova, přičemž oči se mu postupně zavíraly. O pár hodin později se již nacházel pod sedativy v nemocnici, odkud skrze Instagram poslal fanouškům společně s čerstvě pořízenou fotografií stručný a zároveň lehce děsivý vzkaz: „Život.“

Při pohledu na Rębeckiho tvář se zděsil nejeden fanoušek, včetně UFC veteránky Joanny Jedrzejczyk či OKTAGON zápasníka Roberta Bryczeka. Ten příspěvek okomentoval slovy: „Matko Boží!“


Diego Ferreira nám tak všem ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Tato výhra pro něho přišla v pomalu nejméně očekávanou chvíli, jelikož se zdálo, že mu UFC Rębeckiho předhodilo ke zvýraznění rekordu a budování vlastního jména. Není tedy radno podceňovat sílu starého psa.


Další články