Sleduj nás

Nick Diaz: Na návrat do UFC jsem se těšil, ale nevyšlo to tak, jak jsem si představoval. Na vině je Dana White

Nick Diaz: Na návrat do UFC jsem se těšil, ale nevyšlo to tak, jak jsem si představoval. Na vině je Dana WhiteFoto: UFC

Co se Nick Diaz v září 2021 vracel do klece, šel tam jako prase na porážku. S odstupem času vysvětlil důvody, které ho k tomu vedly.

Když na Silvestra roku 2020 Nick Diaz oznámil návrat do klece, pro fanoušky to byl druhý Ježíšek. Ikona bojových sportů a slavný stocktonský rváč na další bojové misi, při které nevydržíte sedět na sedačce.

Co se ovšem začaly odhalovat další podrobnosti, nadšení z tváří diváků postupně vyprchalo. Nick si říkal hlavně o boj o pás proti Kamaru Usmanovi, na což Dana White řekl razantní NE, načež mu předhodil druhého veterána Robbieho Lawlera.


Diaz si na výběr soupeře několikrát veřejně postěžoval a Whitea bez sebemenších výčitek označil za hlupáka. I tak tuto výzvu nakonec přijal, ale vůbec zodpovědně k ní nepřistupoval. Proto také prohrál.

„Vždy jsem říkal, že člověk (Dana White), který mi do mého comeback fightu předhodil Robbieho Lawlera, je naprostý idiot. Za tím si stojím dodnes, protože mi před tím zápasem chyběla motivace cokoliv dělat,“ rozpovídal se Nick Diaz v Dying to See Me podcastu.


„V té době jsem byl fakt protivný a rozhádal se s několika lidmi z mého týmu. Má příprava byla kouskovaná a vůbec neodpovídala tomu, co byste od profesionálního zápasníka působícího v UFC čekali,“ líčil.

„Chyběla mi motivace, chyběla mi fyzička, chyběla mi dokonce i zápasnická vytíženost. Skoro žádné sparingy jsem neměl. Proto jsem nakonec ten duel s Lawlerem pojal jako takový trénink. Vůbec jsem k tomu nepřistoupil s myšlenkou, že ho jdu vyhrát. Prostě jsem se chtěl jenom ukázat,“ odhaloval.

Do příště to však bude jiné. Pokud ovšem nějaké příště vůbec bude… „Teď už se ke spoustě věcem stavím jinak. Mnoho problémů jsem si vyřešil a prakticky jenom čekám, co se mi ještě nabídne. Neříkám, že budu pokračovat, ale zároveň neříkám, že jsem s touto hrou hotov. Záleží na okolnostech,“ vypověděl Diaz, který loni v srpnu oslavil čtyřicáté narozeniny.Další články