Sleduj nás

Ngannouovy boxerské ambice krotí promotér Hearn: Chce jen peníze, ale kvalita mu chybí

Ngannouovy boxerské ambice krotí promotér Hearn: Chce jen peníze, ale kvalita mu chybíFOTO: UFC

Francis Ngannou doufal, že si po svém odchodu vynutí mnohamilionovou bitvu proti Furymu, Joshuovi nebo Wilderovi. Boxerští promotéři mu však nejsou ochotni jít na ruku.


Opět se nám jednou potvrzuje staré přísloví, že kdo chce víc, ten nakonec nemá nic. A kdo ví, zdali totéž nebude případ i kdysi obávaného Predátora z řad těžké váhy UFC, který tuto organizaci opustil, aby si konečně na stará kolena mohl pořádně přivydělat.

Ngannou mnohokrát říkal, že v UFC nebude působit za „směšných“ 600 tisíc dolarů za zápas, na což Dana White zareagoval nabídkou nové smlouvy. V té Francisovi více než ztrojnásobil plat, ale to někdejší šampion také odmítl. Myslel si totiž, že jinde mu stále nabídnou více.

Jak moc se Ngannou mýlil, to nyní odhalil slavný boxerský promotér a šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Ten s Predátorem vedl podrobná jednání a nestačil se jeho požadavkům vůbec divit.

„Francis Ngannou byl skvělý MMA šampion, ale nějak si vzal do hlavy, že když přejde do boxu, tak může hned vyzývat ty naše největší hvězdy a že si ze dne na den bude vydělávat 20 milionů dolarů,“ popisoval Hearn Arielovi Helwanimu v pořadu The MMA Hour.


„Abyste si mohli v boxu vydělávat miliony, musíte něco dokázat, projevit se a prodat se tu. Ne se objevit, vyzvat Anthonyho Joshuu a myslet si, že to klapne, že ho porazíte a že shrábnete miliony… Já jsem přesvědčený, že by Ngannou Joshuovi nic neudělal. Možná ani kolo by s ním nevydržel. Tohle je úplně jiný sport. Jde mu očividně jenom o peníze,“ nebral si servítky.

„Francis byl hvězda v MMA, ale v boxu, kde ti kluci pilují postoj dennodenně, nedá nikoho. Wilder, Whyte, Chisora, Franklin, na nikoho z těchto borců nemá. Tím jsem si jistý,“ završil Hearn.


Další články