Sleduj nás

Ngannou: Furyho jsem už sekl, teď seknu Joshuu s Wilderem a stanu se nejlepším boxerem světa

Ngannou: Furyho jsem už sekl, teď seknu Joshuu s Wilderem a stanu se nejlepším boxerem světaFoto: Top Rank

Stačil jeden povedený výkon proti Tysonovi Furymu a Francis Ngannou se nyní cítí na vrcholu světa.

Celá jeho profesionální kariéra se motala okolo zápasů v MMA, teprve až ve třiceti sedmi letech učinil přesun do boxerského ringu a rovnou si zde troufl na bývalou jedničku Tysona „Gypsy King“ Furyho. Jakožto debutant jej více než potrápil a dle mnohých dokonce i sporně prohrál velmi těsně na body. Nutno však dodat, že Francis tuto prohru považuje za výhru a s ní se přesouvá k dalšímu soupeři – Anthonymu Joshuovi.

„Několik posledních let, co sleduji box, lidé nemluvili o jiných těžkých vahách, než jsou Tyson Fury, Anthony Joshua a Deontay Wilder. Tato tři jména se vždy řadila na absolutní vrchol, a proto jsem si už jako šampion UFC dal za úkol jim čelit. V duelu s Furym jsem ukázal, že i MMA fighter může přejít mezi šestnáct provazů a dominovat tam. V duelu s Joshuou to hodlám potvrdit a Wilder už bude jenom taková třešnička na dortu,“ nechával se Ngannou slyšet.


„Chci, abyste věděli, že s boxem nejsem hotov, teprve se zahřívám. Mám v sobě skrytý talent, který teprve teď vyplouvá napovrch. Bude nejlepší, pokud Wilder začne trénovat, aby se dostal zpátky do formy, protože přijde na řadu hned po Joshuovi,“ předeslal mocný kamerunský Predátor, který si znova do nitra ringu stoupne v pátek 8. března. Případná výhra nad Joshuou jej může skutečně vystřelit do světel reflektorů, že by pak o jeho zkušenostech jistě již nikdo nepochyboval.

„Můj výkon proti Furymu každému zavřel pusu. Teď se se mnou musí počítat. To je ten důvod, proč po zápase se mnou všichni volají. Dříve jsem se hnal za penězi. Chtěl jsem si vydělat, kolik si právem zasloužím. Nyní mě všichni vyzývají, protože jsem tím, kdo si ty peníze vydělává a zaručuje je i ostatním,“ prohlásil Ngannou pro BT Sport.Další články