Sleduj nás

Nevidím za oponu, ale je možné, že kvůli koronaviru nebude bojovat ani Joshua, říká Hearn

Nevidím za oponu, ale je možné, že kvůli koronaviru nebude bojovat ani Joshua, říká Hearn

Šéf stáje Matchroom boxing Eddie Hearn skrze stanici Sky Sports promluvil o tom, jak by se šíření koronaviru mohlo dotknout galavečerů, které jsou teprve v plánu.

Bojový svět se nyní tak trochu položil do nejistoty. Před námi je sice spousta domluvených akcí, ale jen málokteré se mohou uskutečnit. Některé organizace si tak začínají dávat termíny, do kterých je potřeba vyřešit, zdali nákaza začne ustupovat, anebo bude stále pokračovat. Pokud by platilo druhé zmíněné stanovisko, dočkali bychom se globálního rušení mnoha akcí.

„Je těžké vidět za oponu toho, co se právě děje, ale už teď existují obavy, že se Joshuův zápas s Pulevem neuskuteční,“ reagoval Eddie Hearn, který neplánuje podnikat akce bez diváků. „Fanoušci jsou pro nás velmi zásadní. Stmelují kolektiv, povzbuzují fightery, přidávají na vážnosti a dramatičnosti utkání. Z tohoto hlediska je pro mě velmi obtížné něco plánovat za zavřenými dveřmi,“ prohlašoval.


Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) a Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) se mají utkat 20. června v Londýně. Ačkoliv nás od tohoto data dělí ještě řada dní, podle Hearna existují důvody, proč se obávat už nyní.


„Podívejte se na Itálii. Situace okolí ní nás opravdu moc zasáhla, protože jsme byli nuceni už odložit dva turnaje. A Itálie není sama, spousta dalších zemí ruší sportovní utkání. Tohle jsou hrozné časy... jak z hlediska zdraví člověka, tak z hlediska ekonomiky, protože to s vámi totálně zatřese. Nevíme, jak dlouho to bude trvat, ale nemůžeme pořádat boje pouze skrze TV (bez diváků v hale), to prostě nejde!“ uzavřel britský promotér.


Další články