Sleduj nás

Neutichající kritika? Poslechneme vás a zvýšíme bezpečí, ujišťuje White po drsném debutu

Neutichající kritika? Poslechneme vás a zvýšíme bezpečí, ujišťuje White po drsném debutuFOTO: UFC

Několik tvrdých KO a otřesů mozků, takový byl výsledek úvodního turnaje ve fackování, který sledovaly statisíce lidí.

Čistá rána na tvář, kterou nemůžete nijak krýt. Prostě ji buďto ustojíte, anebo padnete. A když padnete, dostanete minutu na to, abyste se probrali... Takhle nějak vypadá ta „famózní“ fackovací show, od které si Dana White tolik slibuje.

Jeho původní prognózy sice vůbec nebyly mylné, neboť hned úvodní turnaj sledovalo 300 tisíc lidí jen v Americe, ale většina z nich, jak to tak vypadá, se na celou akci dívala jen proto, aby následně mohla kritizovat.


K dnešnímu dni Whiteovi napsaly mraky fanoušků, profesionálních bojovníků, ale také lékařů. Všichni se shodují v jednom – větší ohavnost do světa vypustit nešlo.

Uznávaný neurochirurg Chris Nowinski dokonce říká, že fackování je úplně stejné, jako když dáte lidem do ruky nůž a soutěžíte, který z nich přežije bodnutí. V našem případě jde však o poškození mozku, který si může nést celoživotní trauma.


Víme, co děláme! uklidňuje White

Jelikož je kritika skutečně silná a přichází z mnoha zvučných míst, nemohl zůstat zticha ani sám šéf UFC Dana White, který během silvestrovské oslavy svou novou fackovací soutěž promoval už na své manželce. Sledovanost má nyní obří a ví, že je třeba zvýšit bezpečí, aby nedocházelo k tolika úrazům.

„Všichni, co mi píšete nebo voláte, slyším vás. A vězte, že mi to není jedno. Rozhodně mi to není jedno, pouze jsme na začátku nějakého procesu, během kterého se budeme chtít zdokonalovat, aby všechno bylo tiptop,“ odpovídal White na kritiku.

„První turnaj byl samozřejmě skvělý a dost jsme se z něj poučili. Víme, že fackování budí obří pozornost, ale ta pravidla ještě doupravíme tak, aby byla maximálně bezpečná pro každého účastníka, který se k nám zapojí,“ řekl.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články