Sleduj nás

Neobvyklá žádost Mikea Tysona byla schválena komisí. Bude to takto větší show, věří boxer

Neobvyklá žádost Mikea Tysona byla schválena komisí. Bude to takto větší show, věří boxerFOTO: TOP RANK

Mike Tyson požádal Texaskou atletickou komisi o drobnou změnu pravidel pro jeho zápas s Jakem Paulem.

Tyson není nejmladší, a tak jsme začali s poměrně nejistými pravidly, o nichž jsme věděli, že se postupem času budou ještě měnit. Zpočátku jsme se měli dočkat pouhé boxerské exhibice, při níž jsou povoleny pouze šestnáctiuncové rukavice s větší výplní. Tato podmínka je v USA pevně dána, aby se v případě vracejících se veteránů minimalizovalo riziko zranění.

„Iron Mike“ je ovšem z jiného těsta, a když mu přišly výsledky zdravotních testů, nestačila se komise divit. Na žádost dříve slavného šampiona a jeho soupeře ze světa online zábavy změnila jejich souboj z exhibice na profesionální, který se zapíše do všech oficiálních tabulek boxu a Mikeovi tak na konto připíše další výhru, anebo porážku.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Tato změna nebyla jediná. Se schválením plně profesionálního zápasu se přešlo na čtrnáctiuncové rukavice a zavedla se dvouminutová kola. O tuto poslední změnu požádal sám Tyson před pár dny a nyní ve čtvrtek mu bylo ze strany Texaské atletické komise formálním dopisem vyhověno.

„Přišla mi zpráva, ve které mi komise píše, že naše kola s Paulem budou dvouminutová, nikoliv tříminutová,“ informoval Tyson o poslední změně, která jeho zápas s mladým influencerem provází.


„Věřím tomu, že to takto bude lepší. Dvouminutová kola přinesou méně taktizování a více akce. Pro fanoušky to bude více vzrušující fight. Chtěl jsem tu změnu, abychom viděli méně zdržování a zažili větší show. Chci Jakeovi vyrvat srdce z těla,“ sdělil Iron Mike serveru SPORTbible.

Svým způsobem to není špatný nápad. Mike, ač je to legenda, tak není nejmladší a ty fyzické zásoby u něho nebudou tak vysoké jako u jeho soupeře. Na prahu osmapadesátých narozenin se tak bude moct pokusit o další kanonádu, aniž by musel tak moc trápit tím, zdali to dá kondičně.  


Další články