Sleduj nás

Není nač čekat, chci zpátky na vítěznou vlnu, hlásí Jiří Procházka. Pro soupeře si dojde klidně do střední váhy

Není nač čekat, chci zpátky na vítěznou vlnu, hlásí Jiří Procházka. Pro soupeře si dojde klidně do střední váhyFoto: UFC

Prohra s Alexem Pereirou ho očividně stále sžírá, a proto se Jiří Procházka nemůže dočkat, až ji napraví.

Český bojový klenot utržil letos v listopadu v UFC svoji první porážku, která navíc přišla po diskutabilním knokautu. Katem se Jirkovi stal ostřílený kickboxer Alex Pereira, který po střední váze ovládl také tu polotěžkou.

Jelikož jsou ve své podstatě všichni soupeři v Jirkově divizi zabraní, neotevírá se před naším samurajem příliš mnoho možností. Jak tedy on sám naznačil již v Uppercut podcastu, možná se vydá nového protivníka hledat do nižší hmotnostní kategorie.


„Nejprve jsem chtěl odvetu s Alexem Pereirou, jenže toho má už slíbeného Jamahal Hill a já bych nerad čekal až do léta. Nebráním se proto vymyslet něco netradičního. Například, že bych poskočil o váhovku výš nebo níž,“ řekl Procházka.

Přesun do těžké váhy v této fázi nedává velký smysl, zato skok do střední by mohl přinést kýžené ovoce. Zde už se nachází několik volných jmen z popředí žebříčku, jako jsou například Paulo Costa, Robert Whittaker, Marvin Vettori nebo třeba i Khamzat Chimaev…


„Ještě po zápase (s Pereirou) jsme se s UFC bavili a potvrdili mi, že jsou připraveni mě nasadit do dalšího zápasu hned, jak jen to bude možné. To je pro mě samotného velice důležité. Do konce roku chci uzdravit své tělo a v první čtvrtině nového roku se vrátit do klece pro vítězství,“ nastínil Jirka.

První čtvrtina roku značí cokoliv od ledna do března a teď je jen otázkou, zdali by šlo o tříkolovou bitvu na hlavní kartě nějakého PPV turnaje, anebo pětikolovou bitvu na hlavním zápase Fight Night turnaje. Je zřejmé, že kdyby ruka osudu ukázala třeba vážně na Khamzata, tak by z tříkolového měření sil spíše mohl těžit, jelikož má ve zvyku spálit většinu svých sil v úvodu utkání.

Dodejme si, že kdyby se Jirka rozhodl zůstat ve své divizi, tak jediné nejbližší volné jméno v žebříčku náleží Nikitu Krylovi.​Další články