Sleduj nás

Nemůžete očekávat, že bude Khabib bojovat s Conorem jenom na zemi, říká trenér „The Eagla“

Nemůžete očekávat, že bude Khabib bojovat s Conorem jenom na zemi, říká trenér „The Eagla“

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor je jedním z největších duelů novodobé éry bojových sportů a fanoušci se během něho mohou těšit na střet dvou zcela odlišných stylů. Zatímco ruský zápasník preferuje boj na zemi, v němž je naprosto nepřekonatelný, tak jeho irský protějšek rozdává rány ve stoje.

Bavíme-li se o Conorovi jako o jednom z nejlepších boxerů v UFC, pak je také třeba podotknout, že žádná z jeho tří kariérních porážek nepřišla z boje ve stoje. Všechny tři byly submisí.

Co se velmi očekávaného duelu týče, všichni tuší, že dojde na střet obou těchto stylů, přičemž Khabibovým hlavním záměrem bude co nejdříve dostat svého soka na zem. Ačkoliv se nějaké takedownu pravděpodobně dočkáme, ruský zápasník je připravený adaptovat se na Conorův styl hry.


Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor

„Khabib se zlepšil v mnoha aspektech hry. Lidé jeho boxování často podceňují, ale já nevidím důvod, proč se měli obávat,“ říká trenér „The Eagla“ Javier Mendez.


„Nechal jsem ho spárovat se s těmi nejlepšími boxery, jaké tu máme, a neviděl jsem žádný problém. Khabib vše zvládl s takovou lehkostí, takže věřím, že bude připraven,“ uvádí. 

„Nicméně to ještě neznamená, že chceme s Conorem bojovat ve stoje. Box je součástí MMA a pokud čelíte někomu tak zkušenému, jako je McGregor, nemůžete vstoupit do klece a pokusit se hrát hru jenom s jedním trumfem, musíte být připraveni na všechno,“ podotýká. 

„Je tedy jasné, že nás čeká několik fází ve stoje, ale rozhodně neplánujeme tuto taktiku aplikovat po celou dobu. Khabib je připraven a ví, co má dělat,“ doplňuje.Další články