Sleduj nás

Nela Freiherrová si vyzkoušela před obhajobou titulu roli modelky: Ženskost k boxu patří

Nela Freiherrová si vyzkoušela před obhajobou titulu roli modelky: Ženskost k boxu patří

Od čtvrtka bude boxerka BC Ostrava Nela Freiherrová obhajovat na mistrovství republiky v Děčíně svůj loňský titul ve váze do 51 kg. Ve váze, která je dle nominace mezi ženami nejnabitější. Ještě před turnajem si ale udělala čas na speciální focení, které mělo ukázat, že drsné boxerky mohou být i krásné ženy, do kterých byste jejich koníček, či profesi rozhodně neřekli. A pod hlavičkou České boxerské asociace (ČBA) není poslední bojovnicí, kterou vám tímto netradičním způsobem představíme.

Jak sis focení s Petrem Mamulou z Real Fighters Life, který má velké zkušenosti s bojovníky, užila?

Petr je skvělý fotograf a to, že často spolupracuje s fightery, je znát. Navíc má jasnou představu, co chce fotit a umí navodit super uvolněnou atmosféru, což je pro mě osobně hrozně důležité. Takže celé dopoledne pro mě byla jedna velká zábava.

Dá se říct, že už jsi už zkušená modelka? Nebylo to poprvé, cos fotila…

Je pravda, že už za sebou nějaké focení mám, ale rozhodně si nemyslím, že bych byla zkušená modelka. Je to pro mě zajímavé zpestření oproti mému klasickému režimu, ale pořád chci být vnímaná především jako sportovec. Vždycky říkám, že udělám cokoliv, ale potřebuju vědět, co se po mě před foťákem chce. Pořád si před objektivem připadám trochu jako dřevo, ale čím víc takových akcí mám za sebou, tím víc si to dokážu užít a baví mě to.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Nela Freiherrová zkouší modeling

Bylo to tentokrát přece jen třeba něčím jiné?

S Petrem jsme fotili už celkem třikrát. Minulé dvě focení jsem byla ale především boxerka. I když ani tentokrát boxerské vybavení nechybělo, cílem bylo mě ukázat více tom ženském světle, což byla ta zásadní změna.


Jak se tobě líbí myšlenka, propagovat ženský box i jinak než výkony v ringu? Přece jen pořád převládá názor, že ženy mezi šestnáct provazů nepatří. A že pokud ano, pak nejsou pěkné…

Sama se s tímhle názorem setkávám a samozřejmě s ním nesouhlasím. Je pravda, že v helmách bychom asi soutěž krásy nevyhrály a během tréninků nebo v zápase moc něžně nepůsobíme. Jakmile ale valná většina z nás sundá rukavice, téměř nikoho by ani nenapadlo, čemu se věnujeme. Takže si myslím, že je jen dobře, když se ženský box propaguje i tímto způsobem.

Považuješ sama sebe za hezkou holku?

To je celkem zákeřná otázka. (úsměv) Osobně si spíše myslím, že mám asi kvůli svému míšenému původu celkem zapamatovatelný a zajímavý obličej. Samozřejmě jako každá ženská bych na sobě některé věci změnila, ale celkově jsem se sebou asi spokojená. Nebudu ale lhát a tvrdit, že mi to nikdy nikdo neřekl, na druhou stranu nemám vůbec ráda, když jsem brána jen jako „hezká tvářička“ a nic víc.

Nela Freiherrová získala titul v boxu


Je dobře, když se boxerka propaguje i jako žena? Například Mikaela Mayerová či Amanda Serranová sociální sítě zásobují hodně často různými snímky z focení. A je pravda, že i jejich promotéři často zmiňují, že je skvělé, že jsou nejen výbornými boxerkami, ale také to, jak vypadají?

Podle mě na tom není vůbec nic špatného, spíše naopak. Kombinace drsného sportu a hezkých holek u veřejnosti funguje, tak by byla jen škoda to nevyužít.

Mimochodem obě dokáží okouzlit také v robách či šatech. Jak jsi na tom ty? Mám společné oblečení ráda, nebo se lépe cítíš v teplácích, mikině a teniskách?

V běžném životě trávím většinu času ve sportovním a pohodlném, protože během dne pobíhám z místa na místo. Ve společenském oblečení nebo šatech mě zase tak často vidět nejde, ale když už, ráda si na tom dám záležet a baví mě potom ten kontrast.

Nela Freiherrová po vítězství

Jak se na letošní mistrovství republiky těšíš? A vnímáš to tak, že jste opět s Petrou Laštovkovou a Janou Prokešovou největšími favoritkami na titul ve vaší váze (do 51 kg)?

Těším se moc na celkovou atmosféru celého šampionátu, protože jako každý rok se bude na co koukat. Co se týče mé kategorie, snažím se nepřipouštět si myšlenky o tom, kdo je a není favoritka. To, že jsme papírově nejzkušenější nemusí nic znamenat a já nerada podceňuji nebo přeceňuji jak soupeřky, tak i sebe.


Cítíš před obhajobou větší nervozitu než loni doma v Ostravě?

Zatím na mě nervozita ještě nepřišla, ale obhájit samozřejmě chci a udělám pro to maximum nehledě na město, kde se mistrovství pořádá.

Je domácí šampionát pro tebe vrcholem podzimu? Jaké máš další plány?

Po šampionátu a pár dnech odpočinku odlétáme na desetidenní soustředění do Moskvy, kam jsme v rámci klubu BC Ostrava dostali pozvání a už teď se nemůžu dočkat. Poté bych si měla ještě zaboxovat na ostravském galavečeru, který naváže na Malou cenu Ostravy, a pokud vše půjde podle plánu, tak v půlce listopadu se koná MS v Indii, což by byl potom vrchol podzimu.


Další články