Sleduj nás

Největší výzva a jedno z nejcennějších vítězství v kariéře! zhodnotil Patrik Kincl extrémně náročnou obhajobu

Největší výzva a jedno z nejcennějších vítězství v kariéře! zhodnotil Patrik Kincl extrémně náročnou obhajobuFoto: OKTAGON MMA

Oktagon má stále pouze jednoho krále. Takové poselství zanechal „Inspektor“ svým výkonem, který sice nebyl dokonalý, ale byl obrovským důkazem jeho nezdolné vůle. Všechna čest patří i Piotru Wawrzyniakovi, který se podílel na důstojné titulové bitvě.

Oktagon se na delší čas loučil se svojí tradiční baštou Ostravou a nutno uznat, že to bylo loučení stylové. Žluto-černá organizace doručila našlapanou kartu, která sice na poslední chvíli přišla o pár zápasů, ale ty zbylé to maximálně vynahradily. Vrcholem večera byla sjednocovací titulová bitva o pás šampiona střední váhy.

Polský válečník se v Oktagonu představil podruhé během tří měsíců a také tentokrát prokázal, že bude pro každého dalšího soupeře pořádně tvrdým oříškem. Patrikovi první kolo „zpříjemnil“ ilegálními koleny do slabin, ale také pořádně ostrými údery. Největší šance na Wawrzyniakovo vítězství ovšem přišla ve druhé pětiminutovce. Polák se v závěru kola dostal do obrovského tlaku a zdálo se, že bude brzy po zápase. Na Patrika pršely údery a šampion se soustředil pouze na přežití. Závěrečný gong byl pro něj vysvobozením.


V tento moment by se asi našlo jen málo věrných fanoušků, kteří by na svého šampiona vsadili životní úspory. Třetí kolo ovšem přineslo kýžený obrat. Piotr doručil takedown, ale byl to „Inspektor“, kdo byl v boji na zemi lepší. Polák odolal několika pokusům o submisi, ale nakonec jej Patrik nachytal arm trianglem a donutil odklepat. Z emocí, které poté jedničku Oktagonu ovládly, bylo jasné, že tohle vítězství je hodně speciální.

„Asi jste si všimli, že jsem se v zápase hodně vyhýbal úderům. Nebylo to tím, že bych se bál nějaký dostat, ale přinesl jsem si to z tréninku. Zkrátka jsem to nechtěl posr*t už v přípravě, chytnout granát a být rok mimo. Když spočítám všechny klacky, které mi nalítaly pod nohy, tak patří dnešní skalp mezi nejcennější. Bude to patřit mezi památné momenty kariéry. Obhajoba s Lohorém byla moc jednoduchá,“ prozradil na tiskovce Patrik, kterému se navíc těsně před zápasem rozpadl ze zdravotních a rodinných důvodů i trenérský team.


Zdroj: Oktagon tisková konference


Další články