Sleduj nás

Nejsledovanější MMA organizace domácí scény: Clash dohání OKTAGON a RedFace příjemně překvapuje. FNC v závěsu

Nejsledovanější MMA organizace domácí scény: Clash dohání OKTAGON a RedFace příjemně překvapuje. FNC v závěsuFoto: OKTAGON MMA / RedFace

S blížícím se koncem roku jsme se podívali na jednotlivé bojové organizace a to, jak se jim dařilo.

Tuzemská scéna je rok od roku pestřejší, čemuž jsou důkazem stále nově vznikající organizace. S velkou myšlenkou přišla RedFace, která původně plánovala fackovanou, ale později kvůli restrikcím přesedlala na MMA. Box bez rukavic se zde pokouší zavést Valhalla Fighting a rodí se nám zde i zajímavá spolupráce mezi RFA a IAF.

K jaké organizaci však lidé nejvíce přilnuli? Zohledníme-li hlavně statistiku založenou na interakcích na sociálních sítích, dosazích příspěvků a reakcích fanoušků, což je na rozdíl od prodejů PPV, do kterých nevidíme, veřejnosti dobře přístupný údaj, pak se logicky dopídíme k tomu, že jedničkou na československém trhu zůstává OKTAGON MMA. Překvapivě mu však hodně zblízka na záda dýchá asociace, která na svou stranu láká hlavně mladé publikum.

Nejsledovanější organizace domácí scény

Největší dosahy příspěvků společně s odezvou fanoušků má OKTAGON MMA, jehož čísla vždy vystřelí do vzduchu, když se zrovna koná nějaký domácí galavečer. V době bez turnajů se interakce snižují a ani debut v Anglii zrovna velký zájem nepřinesl. Při součtu všech čísel je však OKTAGON stále jedničkou.

Bez ohledu na to, kdy se koná nějaký turnaj, budí ohromný zájem veřejnosti příspěvky organizace Clash of the Stars, jejíž sláva nejvíce narostla loni v říjnu a napříč rokem 2023 si ji jenom umocnila. Své galavečery vyprodává v rekordně rychlých časech a v příštím roce dokonce plánuje zamířit do O2 areny. Vcelku bychom se nemohli divit, kdyby Clash předčil i OKTAGON. Zejména, pokud uloví Karlose Vémolu, jak se spekuluje. Ty rozdíly už teď nejsou vůbec velké.


Pro někoho možná překvapení, protože svůj vstup do MMA světa neměla zrovna jednoduchý, ale i tak je RedFace jednou z nejvíce diskutovaných i sledovaných organizací v Čechách a na Slovensku. Ať už ji lidé chtěli kritizovat, nebo se jen tak pobavit, všichni se na ni dívali. Videa s Hulkem či tzv. „booty slapem“ mají milionové dosahy a pravidelný přísun článků v předních mediích k jejímu zvýraznění také dopomohl. Dá se říct, že ani RFA se nedostalo takové pozornosti, což někteří profesionální bojovníci jistě oželí.

Jak tedy můžeme vidět, bizár táhne. Clash zde nastolil novou éru, po jejíž šlépějích se mohou vydat další. Někteří s plnou vervou, druzí alespoň částečně. To je mimo jiné svým způsobem příklad i Fight Night Challenge, která se v rámci sociální odezvy řadí hned za výše tři zmíněné organizace. Prim zde hrají zejména zápasy celebrit, které budily největší veřejný ohlas. 

A čestná zmínka patří i tvrdě pracujícím RFAIAF, jejichž spojení společně s návratem problémového mladíka Tadeáše Růžičky uzavírá naši pětici.  Další články