Sleduj nás

Nejlepší MMA bojovník světa poprvé padne! Znám recept, o kterém nikdo jiný neví, hlásí Miocic

Nejlepší MMA bojovník světa poprvé padne! Znám recept, o kterém nikdo jiný neví, hlásí MiocicFoto: UFC

Jon Jones je považován za neomylnou sílu, která po svém příštím duelu dost možná ukončí profesionální MMA kariéru. Stipe Miocic má tedy jako poslední člověk šanci ji zastavit.

Newyorská Madison Square Garden se 11. listopadu opět jednou otřese ve svých samotných základech. Kromě boje o titul velterové váhy se zde představí dvě nesporné legendy, jimiž jsou Jon „Bones“ Jones a Stipe Miocic, tedy současný vs. bývalý šampion těžké váhy.

Stipe je považován za nejlepšího těžkou váhu planety, Jon zase za nejlepšího MMA bojovníka planety, jehož podpis byl nevíce znát o hmotnostní divizi níže. Na sklonku své kariéry se rozhodl utvrdit svůj odkaz v nejvyšší váhové kategorii, ve které má zatím jeden zápas – letos v březnu po dvou minutách ukončil Ciryla Ganea.


Jelikož je Jones obecně považován za tu nejvyšší a nejnáročnější zkoušku v celém MMA světě, chce ji každý překonat. A Stipe Miocic pochopitelně není výjimkou. Navíc věří, že jako téměř jediný k tomu má ty potřebné dovednosti i kvality.

„Rychlost, zkušenosti, IQ, a především KO síla,“ rozhovořil se Miocic o důvodech, proč by měl Jonese porazit. „Já jsem přirozená těžká váha, tohle je má divize, ve které jsem podstoupil duely s těmi nejlepšími z celého světa. Čelil jsem borcům, co mají třikrát takový úder, než má Jon. Čelil jsem borcům, co mají elitní wrestling. Dvakrát jsem porazil Cormiera, druhou nejlepší těžkou váhu novodobé éry. Pokud já nejsem tím, kdo může Jona porazit, pak už nikdo,“ pronesl.


„Myslím, že hlavní důvod, proč je Jones neomylný a neporažený, je ten, že má vysoké bojové IQ. Abyste ho porazili, musíte se mu dorovnat, a především být komplexní, protože to je jeho druhá výhoda. Zemaře ničí v postoji a postojáře ničí na zemi. Já jsem velice komplexní bojovník a mé údery jsou daleko tvrdší, než Jones kdykoliv zažil. Věřte mi, že budu tím prvním, kdo ho porazí. Celá hala se otřese v samotných základech, až Jon padne,“ predikoval Miocic na předzápasové tiskové konferenci.

Fanoušci se tedy opět o něco více naladili na parádní utkání, které nás 11. listopadu bude čekat. Je třeba ovšem dodat, že „Bonesovo“ skóre i navzdory veškeré chvále čítá dvě kaňky. Jedna je za prohru s Mattem Hamillem z roku 2009, kdy se dopustil ilegálních úderů lokty na uzemněného soupeře, a druhá je za doping. Zde se možná hodí připomenout, že opakovaný doping. Ta kauza se táhla několik let a dodnes existují pochybnosti, kvůli kterým jsou Jonesovy předešlé úspěchy znevažovány.


Další články