Sleduj nás

Nejlepší den mého života, pochvaluje si Dvořák premiéru v UFC. Domácího bojovníka přemohl na body

Nejlepší den mého života, pochvaluje si Dvořák premiéru v UFC. Domácího bojovníka přemohl na body

Sice bez diváků, zato ale s velkým úsměvem na tváři. David „Undertaker“ Dvořák (nyní 18-3-0) přemohl v Brazílii domácího borce Bruna Silvu (10-5-2) po třech dramatických kolech na body.

Diváci u televizních obrazovek mohli vidět velmi napínavou bitvu, která se často přenášela z jedné strany na druhou. David Dvořák vstoupil do nepřátelského teritoria, kde se musel vypořádat s odhodlaným borcem, který rovněž chtěl v UFC zapůsobit. Oba dva zápasníci si tedy od první minuty nic nedarovali.

Český reprezentant nezažil špatný úvod, nicméně pak jej soupeř po dobře mířeném head kicku srazil na zem, kde se z té bodové stránky dostal do vedení 1:0.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Od druhého dějství se však vše otočilo a David začal úspěšně odmítat Silvovy pokusy o takedown, a navíc se je ještě snažil zužitkovat ve svůj prospěch. Jeho rány byly přesnější, rychlejší a nebezpečnější, díky čemuž vyrovnal bodové skóre na 1:1. 


Třetí kolo prověřilo fyzičku obou bojovníků a právě díky naprostému odevzdání Dvořák svého protivníka dokázal předčít. Silva se sice snažil tahat hru na zem, ale pořádně se mu to nedařilo. David nejenže eliminoval soupeřovy přednosti, ale navíc neustále pracoval až do poslední sekundy, což mu v očích rozhodčích zajistilo bodovou převahu (3x 29-28) a velmi cenné vítězství.

„Byl to nejlepší den mého života! Díky všem za podporu!“ oznámil nadšeně po zápase. Podařilo se mu prolomit prokletí. Ještě žádný český předchůdce nevyhrál svůj debutový souboj v UFC.

„Všechno pro mě bylo nové. Nová země, nová organizace, na přípravu jsem měl jenom pět nebo šest týdnů, ale zvládli jsme to,“ doplnil s tím, že teď si půjde na pár dní odpočinout. Jméno dalšího soupeře mu je jedno, ovšem netuší, kdy ho dostane. Jak to vypadá, i UFC se nevyhne vynucená pauza.Další články