Sleduj nás

Návrat z důchodu? Je to možné, přiznává Glover Teixeira. Stanovil si jedinou podmínku

Návrat z důchodu? Je to možné, přiznává Glover Teixeira. Stanovil si jedinou podmínkuFOTO: UFC

Glover Teixeira i navzdory porážce s Jamahalem Hillem v sobě stále nachází chuť bojovat. Potřebuje jen jedinou věc, kterou mu může zaručit pouze Dana White. 

Když se brazilský veterán loučil, bylo to se slovy, že nyní si bude už jenom trénovat žáky a další bojovníky, kteří ho o to požádají. Zaznělo také cosi ve spojitosti, že už nemá síly na to, aby se mohl měřit se současnou špičkou.

Tato slova ovšem o několik týdnů později vyšuměla ve větru. Občas člověk potřebuje trochu času, aby se v něm rozležely myšlenky, což se stalo i v Gloverově případě. Nyní v sobě bývalý šampion nachází novou motivaci. 


„Pravda je, že jsem po prohře s Jamahalem Hillem byl skutečně zlomený. To byl první člověk, který mi po dlouhé době ukázal moje slabiny a na kterém jsem se vůbec nedokázal chytit. Patrně jsem byl už příliš přetrénovaný po všech těch komplikacích,“ povídal Teixeira, jenž tak připomínal i zrušenou odvetu s Jiřím Procházkou, na něhož se původně připravoval. 

„Budu k vám zcela upřímný. Na návratu netrvám, ale bojování mi chybí. Pokud si tedy UFC myslí, že pro mě mají ještě nějaký smysluplný zápas, jsem ochotný jednat. Musí mi však předložit nějakou rozumnou finanční nabídku. Jak budou peníze v pořádku, jdu do toho,“ prohlásil Teixeira v rozhovoru pro AG Fight.


Glover se tedy rozhodl a teď už je jenom na Danu Whiteovi, zdali jeho žádost vyslyší. Není vyloučeno, že by svému bojovníkovi ještě nějakou příležitost nedal, ale zároveň nevíme, zdali bude ochotný jej za jeho služby nějak extrémně platit. To se patrně dozvíme v nadcházejících dnech. 


Další články