Sleduj nás

Návrat Cejuda do UFC je reálný, přiznává trenér. Organizace však musí splnit jednu podmínku

Návrat Cejuda do UFC je reálný, přiznává trenér. Organizace však musí splnit jednu podmínku

Trenér Henryho Cejuda představil podmínky, za kterých se jeho svěřenec vrátí do nitra oktagonu. A údajně mu tentokrát nejde o peníze.

Bývalý šampion muší či bantamové váhy, jehož většina z nás zná pod přezdívkou „Triple C“, se po UFC 249 rozhodl odebrat do bojového důchodu.

Důvodem bylo jednak to, že si sáhl na svůj osobní vrchol, a jednak také to, že jej Dana White nevyslyšel, když jej žádal o vyšší výplatu.


Jak plynul čas, Henry Cejudo údajně pochopil, že samotný odkaz je více než peníze, a tak je ochotný se vrátit kvůli jedné specifické věci. A tou je boj o pás ze třetí hmotnostní divize.

cejudo_volkanovski


„Henry by rád překonal to, co se nepovedlo ještě nikomu předtím. V UFC ještě nikdy nebyl člověk, který by ovládl tři váhové kategorie, on by rád byl první,“ uvedl ve vysílání Jukin Radia trenér Eric Albarracin.

Jak už všichni dobře víme, Cejudo může v tomto váhovém řetězci zaútočit pouze na titul šampiona pérové váhy. Mistrovský pás zde v současné chvíli náleží Alexanderovi Volkanovskimu, který jej už následující víkend bude obhajovat proti starému králi Maxi Hollowayovi.

„Henry je dobyvatel. Jakmile si něco umane, jde si za tím. Nyní je připraven dobýt další metu. To je jediná věc, která ho přivede zpátky,“ potvrzoval Albarracin.


Před námi v této chvíli leží dvě otázky. První je, zdali něco takového UFC dovolí, a druhou je, zdali by se Cejudo svého útoku na trůn pérové váhy držel i v případě, kdyby se neměl utkat s Volkanovskim (kterého často vyzýval), nýbrž s urostlým Hollowayem.


Další články