Sleduj nás

Náš titulový zápas bude rozhodně atraktivnější, než byl souboj Kincl vs. Vémola 2! má jasno Marhanský

Náš titulový zápas bude rozhodně atraktivnější, než byl souboj Kincl vs. Vémola 2! má jasno MarhanskýFOTO: REAL FIGHT ARENA

Organizace Real Fight Arena se zatím marně snaží konkurovat OKTAGONu, který je pevně usazený na trůnu československé MMA scény.

Žlutočerná organizace se navíc v poslední době soustředí i na expanzi do zahraničí a čísla, která vyprodukoval turnaj OKTAGON 43, se budou v tuzemských podmínkách jen velmi těžko překonávat. Boris Marhanský je přesto přesvědčený, že nadcházející galavečer RFA diváky po sportovní stránce nadchne více než hlavní duel v O2 areně.

Už tuto sobotu 10. června se v Bratislavě uskuteční turnaj RFA 11, kde se rozhodne o prvním MMA šampionovi organizace. Ve hře bude dočasný pás střední váhy, o který si to rozdají Dominik Humburger a doposud neznámý bojovník, protože se původně jmenovaný do dvojice (Nenad Avramovič) nečekaně zranil.


Během mediálního dne, který organizace uspořádala, odpověděl promotér Boris Marhanský na otázku, v čem se bude lišit hlavní zápas blížícího se turnaje od nedávné bitvy Kincl vs. Vemola 2.

„Ten zápas, který se teď odehrál v OKTAGONu, byl hodně mediálně vyhrocený, což začalo již v XFN. Kincl tenkrát prohrál a po odvetě toužil pět let. O tom vím, protože, když jsme mu dávali nabídku, aby k nám na začátku šel, on měl tenhle zápas pořád v hlavě,“ přiblížil Patrikovo odhodlání dojít si pro odvetu.


„Co se týká nenávisti a mediální pozornosti, tak to zajímalo každého. Já ale věřím, že když přijde na kvalitu, nabídneme lepší zápas. Vidím ty zápasy, které tady Dominik dělá a myslím, že to bude pro diváky atraktivnější bojovník než Kincl s Vémolou,“ nabídl poměrně odvážnou prognózu Marhanský na svém Instagramu.

Vyhecovaná odveta sice nebyla nejhezčím zápasem v historii MMA, ale přesto nabídla dramatickou podívanou plnou emocí. Oba šampioni navíc předvedli hodně náročný sportovní výkon, ve kterém bohužel zvítězila taktika nad snahou o atraktivitu. Vzhledem k důležitosti zápasu a tomu, co mu předcházelo, se ovšem jednalo o vcelku očekávaný scénář.  


Další články