Sleduj nás

Narvi si ty prachy do huby a vypověz mi smlouvu! naštval se Jon Jones a vzdal se svého titulu

Narvi si ty prachy do huby a vypověz mi smlouvu! naštval se Jon Jones a vzdal se svého titulu

Dana White a jeho kolegové nedávno odmítli Jonu Jonesovi žádost o zvýšení mzdy, jíž se dožadoval chvíli před plánovaným zápasem s Francisem Ngannouem. Šampion byl touto negativní reakcí zklamán, ale ještě ji přijal. Co už ovšem nepřijal, to byly „lži“ ze strany UFC.

Z úst prezidenta organizace totiž zaznělo, že si Jones říká o tutéž částku, kterou dostal Deontay Wilder za odvetný souboj s Tysonem Furym. Jednalo se o 30 milionů dolarů, což je obnos, který Danu Whiteovi přišel naprosto nereálný. „Baví mě číst ty Jonovy komentáře, ale když si žádá takovouto sumu, tak už je předem jasné, že mu nevyhovíme,“ sdělila hlava společnosti americkým mediím. „Ať se Jones zlobí, jak jenom chce, koneckonců každý se v této zemi může svobodně vyjádřit. Potíž je, že si tak špiní pouze své jméno, když vykládá ty lži,“ přikládal pod ohněm.

Po této urážce ztratil Jones chuť vyjednávat. Ba naopak on sám vystartoval. „Narvi si všechny peníze tam, kde máš ústa, a vypověz mi smlouvu!“ odpovídal rozhněvaně šéfovi UFC. „Jediné, co jsem po tobě chtěl, byla nějaká kompenzace mého risku za to, že se střetnu s Francisem Ngannouem. Vůbec nikdy jsme neřešili žádná konkrétní čísla! To ty jsi byl tím prvním, kdo tuhle záležitost vytáhl na veřejnost, čímž jsi ukázal, jak bojovníky neustále nedoceňujete,“ uvedl s tím, že kdyby se teď přesunul do boxerského ringu, tak by mu tam jeden zápas vydělal více než tři zápasy v UFC.

A aby toho nebylo málo, Jones se v zápalu emocí vzdal i svého titulu. „Ať si to Reyes a Blachowicz rozdají o pás šampiona polotěžké váhy. Já bych z toho teď stejně nic neměl. Dejte mi vědět, jestli pak v roce 2021 budete chtít podniknout ten zápas s ‚Izzym‘ (Israel Adesanya). Doufejme, že potom budete ochotni zaplatit,“ vzkázal prostřednictvím svého Twitteru. „Ublížil jsem si pokaždé, když jsem vstoupil do klece a inkasoval úder do hlavy a prostě necítím, že je má současná výplata hodna dalšího risku," dodával. 


Další články