Sleduj nás

Napíchal si svaly olejem a chlubil se na internetu. Teď mu hrozí amputace

Napíchal si svaly olejem a chlubil se na internetu. Teď mu hrozí amputace Foto: Epic Fighting Championship

Známý ruský mladík Kirill Tereshin nám velmi stručně a jasně odpověděl na otázku, kam až může zajít lidská hloupost.

On sám si totiž před více než šesti lety napíchal svaly olejem. Postupně se ale kromě pocitu hrdinství dostavily i silné bolesti a nakonec šokující zprávy lékařů.

„Pokud nepodstoupíte operaci, hrozí vám amputace obou končetin… Za předpokladu, že tedy chcete žít,“ zněl verdikt zkušeného lékařského týmu, jenž bohužel pro Tereshina ještě přiostřil. Údajně je k takovému těžkému zákroku potřeba odborníka, s čímž mu v Moskvě může málokdo vyhovět. Ruský Pepek námořník, jak mu někteří jeho fanoušci přezdívají, teď navíc musel shánět peníze všude možně, aby si jednoho takového mohl dovolit.

Tereshin se během svého neblahého pokusu stát se kulturistou alespoň stal internetovou hvězdou. On sám ze svého neúspěchu těžil hlavně počtem sledujících na instagramu, kde se často proměňovaly jeho nálady. Většinu času se však snažil nezoufat, ačkoliv kolikrát nezapomněl připustit, že mu tento po domácku vyrobený olej značně zatěžuje ledviny a vzniklá hmota navíc nepříjemně tlačí na svaly, což způsobuje ony silné bolesti.

Záchrana přišla zničehonic. Jako čistý dar z nebe vystoupila Alana Mamaeva, 33letá žena, která pomáhá lidem, jejichž plastické operace neskončily zrovna úspěšně. Tereshinův případ zařadila ke svému oboru a z dobrosrdečnosti mu nabídla, že všechny operace bude hradit ze své kapsy. A proč všechny operace? Protože takovou škodu, při níž je potřeba udělat plastiku bicepsů i tricepsů, nezvládnete napravit za den. Údajně půjde o celou řadu zákroků.


„Jsem připraven, nebojím se,“ zněla Tereshinova poslední slova, než se vydal na sál ke svému prvnímu zákroku. K jeho smůle se však opravdu jednalo o ten zcela první krok, po němž přijdou další, další a další. Mezi každou operací navíc musí být několik týdnů pauza. 

„Myslím si, že si Kirill neuvědomil, jaké následky mohou mít jeho činy,“ pravil jeden z lékařů. „Naneštěstí se s tímto případem nesetkáváme poprvé. Stejné potíže mají ženy, které si píchají levnou vazelínu do prsou. Všechny přitom neustále varujeme, jak moc je to nebezpečné, protože to poškodí nejen danou část, ale i celé tělo. Zůstanou vám jizvy, které se nikdy nemusí zahojit, a v tom nejhorším případě to může skončit i smrtí,“ dodával.

Zdroj: Daily StarDalší články