Sleduj nás

Na Pereiru jsem trénoval jen jeden týden, přiznal Procházka. Zdravotní komplikace se pořádně nahromadily

Na Pereiru jsem trénoval jen jeden týden, přiznal Procházka. Zdravotní komplikace se pořádně nahromadily Foto: UFC

Jiří Procházka není člověk, který by si na něco stěžoval. Upřímně ale musel přiznat, že do zápasu s Alexem Pereirou nevstupoval zcela fit.

Na jeho comeback se těšilo celé Česko, ovšem jak se ukázalo, tak jej pořádně uspěchal. Po obří díře v rameni z konce roku 2022 se Jirka vydal do přípravy nejprve na Jamahala Hilla a následně na Alexe Pereiru. Jeho špičkový postoj s precizním okem snajpra už ale neměl čas nastudovat.

„Operované rameno jsem sice před zápasem cítil, nebylo tedy v plné síle, ale spíše mě trápily další problémy, které se objevily během přípravy. Z posledních pěti týdnů přípravy jsem mohl trénovat pouze jeden, jelikož jsem se potýkal se stafylokokovou infekcí. No a pak mě to doprovázelo ještě měsíc po zápase…,“ svěřil se Procházka známému americkému novináři Arielovi Helwanimu.


„Před zápasem jsem byl tedy odkázán na antibiotika, ale nad odstoupením jsem nikdy nepřemýšlel. Já jsem válečník a jako takový musím bojovat, bez ohledu na okolnosti, i když se do toho postupně namotaly další problémy a bylo toho opravdu hodně. Ale v minulosti jsem také nastupoval do zápasů se zraněními (a vyhrál). Člověk musí věřit. Jak věří, osud mu je nakloněný,“ dával nahlédnout do svého nitra.

Jak boj s Pereirou skončil, to všichni víme velice dobře. Brazilský Poatan prodal své prvotřídní kickboxerské dovednosti, Jirkovi ještě v prvním kole okopal nohu a donutil jej pozměnit strategii. Český samuraj sice doháněl body ve wrestlingu, kde svého soupeře přetlačil, ale pak si ve druhém kole naběhl na smrtící kombinaci dvou háků, po nichž rozhodčí zápas odmával.


Jirka se od samotného počátku netajil touhou získat s Alexem odvetu, ale tu mu soupeř zamítl. Proto následně přijal pobídku od Aleksandara Rakiče, jemuž se náhle zranil původní oponent Jan Blachowicz. K dalšímu tanci jedenatřicetiletého rodáka z Hostěradic dojde 13. dubna na jubilejním turnaji UFC 300. 


Další články