Sleduj nás

Na ostrově Phuket zemřela v pouhých třiadvaceti letech hvězda ONE Championship po nehodě na motocyklu

Na ostrově Phuket zemřela v pouhých třiadvaceti letech hvězda ONE Championship po nehodě na motocykluFOTO: ONE Championship

Obrovská tragédie otřásla sportovní komunitou. Z thajského ostrova Phuket přišla dnes ráno velmi smutná zpráva o skonu jednoho z nejtalentovanějších bijců asijské organizace ONE Championship.

Tiger Muay Thai je jednou z nejlepších tělocvičen v celém Thajsku, kde se pod jednou střechou připravují hvězdy mnoha světových organizací. Aminipour byl jedním z jeho reprezentantů, a právě mluvčí gymu potvrdila informaci o jeho úmrtí.

„S velmi těžkým srdcem musíme oznámit náhlé úmrtí Fariyara Aminipoura. K našemu týmu se připojil v roce 2022 s téměř nulovými zkušenostmi, ale díky jeho extrémnímu talentu a pracovitosti letělo jeho jméno raketově vzhůru. Na turnajích ONE Lumpinee dokázal porazit skvělé bojovníky a probojoval se do nejlepší desítky své váhy. Jeho srdce by jej určitě dokázalo dostat k vytouženému titulu ONE. Bohužel, tragická nehoda ukončila jeho život v pouhých třiadvaceti letech. Fariyar nám bude velmi chybět a navždy zůstane v našich myšlenkách,“ stojí v prohlášení Tiger Muay Thai.


O nehodě, která stála Aminipoura život, informují i místní média. Nejpodrobněji popsal celý incident deník Phuket News, který zároveň určil příčinu smrti nadějného bijce.

Podle očitých svědků se Fariyar okolo osmé hodiny ráno zapojil do bouračky poblíž výjezdu z tunelu na západní straně Chaofa Road. Ztratil kontrolu nad motocyklem a následně naboural do obrubníku. Jeho tělo nalezla policie a v čase 8:08 zavolala záchranku. Ta jej převezla do nemocnice Chalong, kde byl později prohlášen za mrtvého. Důvod úmrtí je vážné poranění hlavy, Aminipour byl následně převezen do nemocnice Vachira Phuket, kde bude provedena pitva.


Fariyar stihl za svojí krátkou kariéru absolvovat v ONE Championship pět zápasů, ve kterých čtyřikrát zvítězil. Jeho poslední zápas se odehrál před třemi týdny v rámci velkého turnaje ONE Friday Fights 46 Superbon vs. Tawanchai, kdy prohrál s Kulabdamem Sor Piek. Íránský válečník již bohužel žádný další zářez na svoji pažbu nepřidá a jeho zbytečná smrt opět otevřela téma bezpečnosti na thajských silnicích.

Zdroj: Phuket News


Další články