Sleduj nás

Na Daniela Cormiera čeká další obhajoba pásu těžké váhy. Soupeře si prý vybral sám…

Na Daniela Cormiera čeká další obhajoba pásu těžké váhy. Soupeře si prý vybral sám…

Když aktuální šampion z divize těžké váhy obhajoval na UFC 230 svůj pás proti Derricku Lewisovi, tak přiznal, že jedním z důvodů, proč ten zápas přijal, byl soupeř. Tím ovšem nechtěl snížit kvality Lewise, nicméně už to nasvědčovalo tomu, že je při svém výběru opatrný. Jak to ale bude v následujícím případě?

Francis Ngannou porazil ve své poslední bitvě Caina Velasqueze, načež vyslal do éteru zprávu, že si zaslouží možnost bojovat o titul. Dana White jeho prosbu sice vyslyšel, ale odpověděl mu způsobem, který ho zrovna nepotěšil. „Daniel Cormier s tebou nemůže bojovat o titul, protože už má soupeře pro obhajobu domluveného.“

Na Daniela Cormiera čeká další obhajoba pásu těžké váhy.


Chvíli poté, co si tuto novinku vzala do parády media, se začaly objevovat další otázky. Jednou z nejčastějších bylo, že kdo je tím „vyvoleným“, jemuž bude umožněna šance postavit se proti Cormierovi. „To je informace, kterou vám zatím dát nemůžu, protože je Daniel zraněný. Jakmile se uzdraví, vše zveřejníme,“ odpovídal „big boss“.

Nejedná se tedy o odpověď, kterou jsme chtěli slyšet, avšak nějaké indicie, co by nám napověděly, jsme dostali. „Půjde o zápas, který si DC sám vybral. A co se týká Francise (Ngannoua), uvidíme, jaké možnosti se naskytnou jemu,“ prozradil Dana White, jehož slova zazněla na kanálu ESPN +, kde se bavil o situaci nejen v těžké váze.


Jaké se nám nabízí možnosti? Budeme-li k tomu přistupovat logicky a z toho, co víme, pak nejvýše na celém žebříčku kandidátů sedí Brock Lesnar. Daniel Cormier o něm řekl, že to je jeho hlavní cíl číslo jedna. Pokud zápas s ním nevyjde, šance přijde i na Stipeho Miocice, jenž o odvetu s aktuálním šampionem přímo žadoní. V třetí řadě nemůžeme opomenout ani Jona Jonese, avšak duel s ním i vzhledem k tomu, že bude zápasit na UFC 235, je pro tuto chvíli pasé. Zdali se bere v úvahu i čtvrté jméno, to se zatím neví, avšak divit bychom se nemohli, v UFC je všechno možné.


Další články