Sleduj nás

Na Bledou čeká náročný reparát v UFC. Do týmu si najala posilu. Trenér hodnotí šance na výhru

Na Bledou čeká náročný reparát v UFC. Do týmu si najala posilu. Trenér hodnotí šance na výhruFOTO: UFC

Tereza Bledá se společně s týmem vydala do Las Vegas, kde ji bude přespříští víkend čekat druhá zkouška za branami UFC. Její sebevědomí podporuje nový člen týmu.

Česká Ronda byla až do loňského listopadu neporažena, jenže vstupem na tu nejvrcholnější půdu se ukázaly i její nedostatky. V duelu s brazilskou protivnicí Natalií Silvou nechala v prvním kole strašně moc sil, které jí pak v následující fázi chyběly. Soupeřka si následně ve třetím kole připsala výhru na TKO.

První prohra bolí vždy nejvíce, ale kolikrát se může ukázat, že člověka také nejvíce posune. Přesně to byl dle trenéra případ Terky, která nyní bojově vyspěla, pokryla své mezery a 17. června to ukáže v reparátu s druhou Brazilkou Gabriellou Fernandes.


„Myslím si, že je Tereza skvěle připravená. Trénuje kontinuálně, piluje své přednosti a zlepšuje se i ve slabších stránkách. Hlavně si myslím, že tentokráte je skvěle připravená po mentální stránce,“ pronesl její trenér André Reinders, který je součástí expedice, jež se vydala do Las Vegas.

Tým mladé české bojovnice navíc čítá jedno nové jméno. „V minulém zápasu, kdy prohrála, se na ní nepodepsalo to, že by nebyla připravená, ale spíš mentální nastavení. Tlak a stres. V tomhle ohledu to bude v nadcházejícím duelu obrovský rozdíl. Navíc se s tím pojí ještě jedna věc... Letí s námi i Terezin mentální kouč Marian Jelínek. V tomhle ohledu jsme se ještě trochu pojistili,“ odhalil Reinders.


Následně nechybělo ani hodnocení Terčiny příští soupeřky. „Teď máme Gabriellu Fernandesovou, která je podle mě tvrdší, ale pomalejší. Je to postojářka, ale umí i na zemi. Myslím si však, že právě na té zemi by Tereza měla být lepší. Co se týče postoje, tak soupeřka je obrácený gard a má tvrdé kopy. Musíme si to pohlídat. Věřím tomu, že jsme na to dobře připraveni a Tereza ji ukončí před limitem,“ sdělil Reinders svoji predikci serveru sport.cz.


Další články