Sleduj nás

Stinná stránka MMA, o které se nemluví. Po tvrdém KO mi vynechává mozek, občas nemohu chodit a ze světla mám závratě, svěřila se bojovnice

Stinná stránka MMA, o které se nemluví. Po tvrdém KO mi vynechává mozek, občas nemohu chodit a ze světla mám závratě, svěřila se bojovniceFoto: UFC

Pomalu to budou tři roky, co Bea Malecki inkasovala tvrdé KO od Josiany Nunes. Následky si z toho ovšem nese dodnes.

Když se mnozí zápasníci rozhodují předčasně ukončit kariéru, častokrát tak činí ze zdravotních důvodů. Nikdo si nechce nést celoživotní následky.

V životě ve strachu se teď ocitla i perspektivní švédská bojovnice Bea „Bad News Barbie“ Malecki, která v srpnu roku 2021 vstoupila do klece, kde těsně před koncem prvního kola podlehla Josianě Nunes. Ve stories na svém Instagramu se k tomuto incidentu nyní vrátila a odhalila, že má výpadky paměti, které po odstupu času přisuzuje právě tomuto zlomovému souboji.


„Někdy vyhrajete, jindy prohrajete, ale co musím přiznat, je to, že jsem se za celé ty roky, co se smíšeným bojovým uměním věnuji, nikdy dobře nestarala o své mozkové buňky. Za tu dobu jsem podstoupila tolik sparingů, že mi v jednom bodě tělo řeklo stop,“ vypisovala.

„Když jsem bojovala s Josianou, měla jsem pocit, jako by mi mozek měl vyskočit z hlavy. Nepamatovala jsem si, kde jsem zaparkovala auto, jednou jsem dokonce ani nemohla chodit. Měla jsem potíže se správně pohybovat, cítila jsem naprosté svalové vyčerpání,“ popisovala své stavy.


„Následně jsem několik týdnů po zápasu strávila doma ve tmě, jelikož jsem ze světla měla závratě. Během rentgenu a všech lékařských vyšetření mi nic nalezeno nebylo, a proto mi trenéři doporučili, abych se postupně vrátila do tréninku… To byla ovšem chyba, od té doby jsem už nikdy nebyla sama sebou,“ pokračovala.

„Myslím si, že se první příznaky objevily už nějak v době, kdy jsem měla bojovat s Veronicou Hardy. Během kempu jsem byla oslabená a po každém sparingu jsem cítila, jako by mi vynechávala mysl. A pak přišel ten knokaut od Nunes, po kterém jsem měla skutečný otřes mozku. Cítila jsem se tak špatně. To byla ta doba, odkdy jsem začala mít potíže i s řečí a mozek mi začal zpomalovat, jako kdyby mu něco chybělo…,“ líčila.

„A tímto, co vám teď píšu, se vás všechny snažím varovat, abyste se o své mozkové buňky starali. Neposlouchejte lidi, kteří říkají, že byste měli dělat to a to, dbejte více na své vlastní pocity. Vaše zdraví by mělo být na prvním místě, nic jiného není tak důležité,“ kladla na důrazu.


Od památné prohry s Josianou Nunes nevstoupila Malecki do žádného MMA zápasu. O svém zdravotním stavu však veřejnost nijak blíže (tedy kromě tohoto příběhu na jejím Instagramu) neinformuje, a tak se můžeme jen domnívat, jak na tom asi je. S UFC v červnu 2023 rozvázala smlouvu, ovšem to bylo kvůli tomu, že organizace zrušila divizi pérové váhy a Bea údajně do bantamu už vícero shazovat nechtěla.


Další články