Sleduj nás

Moldavský Polární medvěd si připsal rychlé vítězství a po zápase vyzval Jona Jonese

Moldavský Polární medvěd si připsal rychlé vítězství a po zápase vyzval Jona JoneseFOTO: UFC

Hlavní zápas UFC Vegas 68 měl nabídnout vyrovnanou řežbu, ve které se měly šance na vítězství přelévat ze strany na stranu. Opak byl pravdou a k vidění byla jednostranná podívaná, která více než zápas v kleci připomínala šikanu na školním hřišti.

Obávaná Černá bestie vyfasovala třetí ukončení v řadě a poprvé v kariéře vypadla z první desítky žebříčku těžkých vah.

Derrick Lewis působil už při nástupu do oktagonu poměrně ospalým dojmem. Je pravda, že turnaj, který byl primárně určený pro korejský trh, začínal o tři hodiny později, než je obvyklé.


Sedmatřicetiletý Američan si očividně své vnitřní hodiny špatně srovnal a než se stihl probrat, bylo po zápase. Spivak přitom nepřišel s nijak geniální strategií, ale dělal přesně to, co se od něj očekávalo. Počkal si na Lewisův pohyb nebo úder a bez větších problémů vždy přenesl boj na zem.

Vstávání z nevýhodných pozic byla ale vždy silná stránka Černé bestie. Tentokrát to ovšem neplatilo a moldavský borec si se svým zkušeným soupeřem házel v kleci jako s tréninkovou figurínou. Navíc, kdykoliv se ocitl ve výhodné pozici, zasypával Derricka tvrdými údery.


Ty sice tentokrát Sergiovi výhru nepřinesly, ale utažený arm-triangl již donutil Lewise odklepat a po třech minutách bylo vraždění neviňátek u konce.

"Jon Jones a Ciryl Gane teď budou bojovat o pás šampiona. Chci potom vyzvat Jona Jonese. Respektuji ho, ale můj čas zkrátka přichází. Jsem vážně moc šťastný. Mám skvělý tým a fakt skvělé sparing parťáky, dnes se to jen potvrdilo. Derrick Lewis je skvělý. Dvakrát bojoval o titul, pro mě je to legenda. Zbožňuju ho. Dneska ale nadešel můj čas,“ stihl Spivak, který byl v očividné euforii, pochválit svého soupeře i vyzvat jednu z největších legend UFC.

Uvidíme, jak se na smělé přání Moldavana bude dívat boss Dana White. Ve frontě na nejmladšího šampiona v historii UFC čekají taková jména, jako jsou Stipe Miocic nebo rozjetý Sergei Pavlovic. Jisté však je, že těžká váha musí s Polárním medvědem vážně počítat.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články