Sleduj nás

Míra Brož popsal obtíže kolektivního sportu: V MMA jsem se našel! Hokej mám rád, ale ten tlak v bráně mě ničil

Míra Brož popsal obtíže kolektivního sportu: V MMA jsem se našel! Hokej mám rád, ale ten tlak v bráně mě ničilFOTO: OKTAGON MMA

Dlouhé roky hájil svatyni svého hokejového týmu a snažil se, aby za něj nepronikl žádný puk. Nyní se „Inkvizitor“ stává pomyslným gatekeeperem i v Oktagonu, kde poctivě testuje nové tváře, které se snaží prosadit ve žluto-černé organizaci.

Málokdo žije sportem tak naplno jako pětatřicetiletá hvězda Renegade Prague Gymu. Míra kombinuje kariéru profesionálního bojovníka s pozicí hokejového trenéra, kde pomáhá vyrábět nové „Jágry“ nebo „Eliáše“. Nechybělo mnoho a v análech nejrychlejšího kolektivního sportu mohlo být výrazně zapsané i jeho jméno. Brož měl našlápnuto do NHL, a ještě v mládežnických kategoriích reprezentoval Čechy po boku takových borců, jako jsou Tlustý, Voráček nebo Frolík. Zranění třísel ale jeho cíle odsunulo do říše nesplněných snů.

„Dlouhé roky jsem trávil na zimním stadionu a měl jsem našlápnuto ke slibné kariéře. Stále si však myslím, že jsem měl být spíš trenér než brankář. Býval jsem opravdu hodně nervózní. Každopádně mi to hodně dalo a rád na to vzpomínám,“ prozradil Míra v posledním epizodě pořadu Oktagon Na dohled.


„Inkvizitor“ byl vždy v hloubi duše válečník, a tak se nebylo čemu divit, že se postupem času dostal k bojovým sportům. Právě individualita, kdy je výsledek zápasu pouze na vás, byla to, co si Míra na MMA zamiloval.

„Mě to takhle vyhovuje víc. V MMA nastupujete pouze sám za sebe. Když jsem chytal, bylo okolo mě dalších dvacet hráčů, kterým jsem to mohl jednou chybou pokazit. V tomhle jsem to moc nedával,“ přiznal bývalý brankář, že tlak kabiny mu příliš nesvědčil. I tak se ale po ledě motá stále dál a svůj vzácný čas věnuje přípravě mladých.


„Je to náročné skloubit z hlediska regenerace. Co ostatní spí, já vstávám v pět, abych šel na led. Potom letím na svůj trénink, pak na chvilku domů a jedu na další fázi. Je to složité, ale baví mě to,“ nestěžuje si pětatřicetiletý bijec na život v jednom kole. V posledních měsících se ke všemu přidalo i náročné shazování, protože Míru čeká již tuto sobotu další zápas v organizaci Oktagon.

Na turnaji v německém Oberhausenu se na něj pokusí vyzrát Angličan Tom Crosby, pro kterého to bude v Oktagonu premiéra. Hned na úvod jej tedy čeká pořádně těžká zkouška, protože Brož již všem dávno ukázal, že pokud bude bránu hlídat on, nechá na ledě nebo v kleci klidně i duši.Další články