Sleduj nás

Mike Tyson věstí, jak dopadne bitva Fury vs. Usyk. Síla předčí talent, očekává

Mike Tyson věstí, jak dopadne bitva Fury vs. Usyk. Síla předčí talent, očekává Foto: Top Rank

Mike Tyson velmi dobře předpověděl vývoj zápasu mezi Furym a Ngannouem a nyní se o něco podobného pokouší znovu.

Všechno bylo podepsáno, potvrzeno a oznámeno. Dne 17. února dojde v saúdskoarabském Rijádu k velkému sjednocujícímu boji, jehož vítěz si domů odnese pásy těžké váhy federací WBC, WBA, WBO, IBF a IBO. Pro oba borce to je mimořádná příležitost přepsat dějiny, přičemž pro Usyka to bude možná ještě výjimečnější, protože všechny pásy před pěti lety sjednotil už v křížové váze, po níž může ovládnout i královskou hmotnostní kategorii. Podaří se mu to?

„Velice se na tento souboj těším, protože se jedná o historickou událost. V tomto případě si však musím vsadit na Tysona Furyho, protože věřím tomu, že Usyka přetlačí silově. Myslím si, že se ten váhový rozdíl v jeden moment ukáže jako rozdílový. Samozřejmě se mohu mýlit, ale takto to cítím,“ prohlásil Mike Tyson, jenž se pustil do předčasné analýzy.


„S velikostně menšími soupeři je obtížné bojovat, protože je náročné je trefit. Jsou menší, mohou více běhat, mohou se lépe hýbat, a to je taktika, na kterou Usyk bude opět sázet. Myslím si, že Furymu několik kol potrvá, než se rytmu svého soupeře přizpůsobí. Pravděpodobně bude prohrávat na body, ale pak si najde prostor na ten jeden svůj úder. Bude to velice obtížné, ale počítám s tím, že vyhraje na KO,“ předpověděl Iron Mike pro Fight Hub TV.

Vrátíme-li se lehce zpátky v čase, pak zjistíme, že se tato předpověď příliš neliší od té, kterou Mike Tyson vyřkl před zápasem Furyho s Predátorem Ngannou. V tomto případě si však nechával pootevřená zadní vrátka pro případný Furyho comeback, kterými je dobře znám.


„V životě jsem neviděl člověka, co má větší sílu, než má Francis Ngannou. Tysona už poslali na zem slabší borci, a pokud ho Francis trefí, může to být konečná. Výhodou Francisovi je, že se na něj nemají soupeři jak připravit. Nevědí, co od něho mohou očekávat. Jeho box je neortodoxní, špatně čitelný a díky své výbušnosti vám může dát snadné KO,“ vyjasňoval Iron Mike v promo videu na tento zápas, který dostal bizarní nálepku. 

„Problém nicméně je, že stejně jak neznám člověka s větší silou, než má Ngannou, tak stejně neznám člověka s větším odhodláním a srdcem, než má Fury. A vím, že je ochotný udělat cokoliv, aby neprohrál… Takže uvidíme, jak to dopadne. Ngannou ovšem samozřejmě může překvapit a vyhrát. Rozhodně by to nebyla taková senzace, jak si mnozí myslí,“ řekl Mike, který dělal Predátorovi trenéra.


Další články