Sleduj nás

Mike Tyson mě upřímně zklamal, říká Fury. Vybral si stranu poražených. Teď ho vyklepe týpek, podle kterého byl pojmenován

Mike Tyson mě upřímně zklamal, říká Fury. Vybral si stranu poražených. Teď ho vyklepe týpek, podle kterého byl pojmenovánFOTO: TOP RANK

Tyson Fury jen špatně skousává skutečnost, že se Mike Tyson zařadil do týmu Predátora Francise Ngannou.

Po internetu již kolují videa, jak pověstný Iron Mike předává své zkušenosti bývalému šampionovi těžké váhy UFC, který mimochodem zaznamenal na boxovacím trenažeru nejsilnější úder ze všech velikánů. Má větší ránu jak takový Deontay Wilder či Vitali Klitschko.

„Všechno to stavíme na agresivitě a výbušnosti. Chceme uplatnit Francisovy skvělé fyzické parametry. Furyho již poslali na podlahu borci s podstatně slabším úderem. Takovou sílu, jako má Francis Ngannou, jsem však jaktěživ u nikoho neviděl,“ chválil Mike v promo videu svého svěřence.

Tato slova poněkud překvapila úřadujícího šampiona těžké váhy federace WBC Tysona Furyho. Ten měl za to, že jsou s Mikem Tysonem zadobře, teď je jejich přátelské pouto ovšem vystaveno pořádné zkoušce. Nutno dodat, že se Gypsy King musel pořádně držet, aby neřekl něco nemístného.

„Upřímně je tohle hodně smutné a jsem z toho poněkud zklamán a rozčarován,“ uvedl Fury v interview pro Sky Sports. „Mike Tyson je člověk, podle kterého jsem byl pojmenován. Je to můj vzor a legenda a teď najednou jde proti mně,“ podivoval se.


„Zaprvé jde proti mně a zadruhé proti mně prohraje. Myslím si, že měl stát v mém rohu, ne v poraženém rohu. A nezáleží na tom, co vše Francisovi ukáže, co vše ho naučí. O cokoliv se pokusí, to stejně shoří v okamžiku, co se proti mně Francis v ringu postaví. Jakmile mu dám jednu ránu, na vše ihned zapomene,“ předpokládá.

Zároveň se diví, proč Mike vůbec k roli trenéra jeho soupeře svolil. „Doteď si to neumím vysvětlit. Musel jsem ho něčím naštvat. Patrně mi závidí mé úspěchy i to, že jsem už překonal jeho velikost. Možná je na mě naštvaný za to, co jsem dokázal, proto se mě pokouší zastavit,“ vydedukoval si Fury, pro něhož se pomalu stává říjnová událost velice osobní.


Další články