Sleduj nás

Mike Tyson jmenoval svého nejoblíbenějšího MMA fightera všech dob

Mike Tyson jmenoval svého nejoblíbenějšího MMA fightera všech dob
„Byl jako David, který tam ničil všechny Goliáše.“

Smíšená bojová umění na sebe poutají pozornost zejména v posledních letech, jejich televizní zrod nicméně přišel už téměř před třiceti lety, kdy se proti sobě stavěli odvážlivci z různých bojových stylů bez ohledu na pravidla či bojové styly.

V té době byl Mike Tyson ještě aktivním boxerem, ale svou náklonností k MMA se nikdy netajil. To mimo jiné prozradil i ve svém vlastním Hotboxin‘ podcastu.

„MMA je budoucnost bojových sportů. Stejně jako box zažíval své výsluní, u MMA to teprve nastává. A kdoví, třeba něco ještě přijde po něm,“ pravil kdysi nejmladší šampion z řad těžké váhy.

Za ta léta se Mike spřátelil s mnoha MMA bojovníky. Jeho oblíbenci se stali například Henry Cejudo, Khabib Nurmagomedov či Cody Garbrandt, ale speciální obdiv chová jenom k jednomu muži, který ukázal, že i vzrůstem menší zápasníci si umí poradit s naprostými velikány, když zvolí dobrou taktiku. A tou taktikou bylo brazilské jiu jitsu.


„Royce Gracie je tím člověkem, kterého jsem vždy nejvíce obdivoval. Jednak proto, že to byl velmi milý člověk, s každým se kamarádil, ale také to byl naprostý fenomén ve svém oboru. Byl jako David, který tam ničil všechny Goliáše. Jeho styl se stal průlomový. Dneska ho všichni používají, všichni jej znají,“ vzdával Tyson hold člověku, který se podílel na rozvoji UFC.

https://www.youtube.com/watch?v=24tfgfhMCug

Další články