Sleduj nás

Mike Tyson: Jestli by mě mohl Wilder porazit? To si vážně nemyslím

Mike Tyson: Jestli by mě mohl Wilder porazit? To si vážně nemyslím

Není to tak dávno, co Mike Tyson zpochybnil schopnosti Deontaye Wildera, a to hlavně kvůli tomu, že se vyhýbá těžkým soupeřům a prakticky ještě nebojoval s nikým pořádným. Současný šampion těžké váhy WBC na tuto kritiku zareagoval slovy, že kdyby se on a „Želený Mike“ potkali v ringu během svých nejlepších let, určitě by ho porazil. A Tyson teď opět vrací úder.

„Jestli by mě mohl Wilder porazit? To si vážně nemyslím,“ pousmíval se Mike. „Nemůžu říct, že ho nemám rád, ale prakticky nebojoval ještě s nikým pořádným. S někým tak motivovaným, že by mu chtěl každou ránou prorazit žebra. Doposud jsem ten oheň v žádném z jeho soupeřů neviděl,“ vysvětloval Tyson.

„V 95 procentech případů víte, jak ty zápasy skončí. Box je přitom o tom, abyste se neustále překonávali, abyste hledali nové výzvy a abyste posouvali své vlastní hranice,“ upozorňoval „Železný Mike“, jehož velkým vzorem byl Muhammad Ali, což je dle něj nejlepší těžká váha celé historie, které se jen horko těžko bude moct někdy někdo rovnat.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Deontay Wilder má na svém kontě 42 duelů, z 41 případů vyšel vítězně, jednou přitom remizoval. Stalo se tak v minulém roce na začátku prosince během zápasu s Tysonem Furym, který dle vlastního tvrzení vstupoval do souboje po dlouhé pauze a teprve v poloviční kondici. Přesto zůstává věrný svému přesvědčení, že i napříč této „nevýhodě“ měl duel na body vyhrát.


Kdyby měl Wilder dodržet své slovo, bude na něj už brzy čekat obhajoba pásu proti Luisi Ortizovi (31-1-0) a následně by měla přijít na řadu odveta právě s Furym (28-0-1). Dva mimořádně těžké souboje, které by v případě úspěchu i legendárního Mikea Tysona mohly přesvědčit změnit názor.


Další články