Sleduj nás

Michal Martínek dostal v KSW smlouvu snů! Nyní jej čeká hlavní zápas s UFC legendou

Michal Martínek dostal v KSW smlouvu snů! Nyní jej čeká hlavní zápas s UFC legendouFOTO: KSW

Domácím borcům se v největší evropské organizaci daří. Michal Martínek si svými výkony vysloužil nový kontrakt, který splňuje veškeré jeho požadavky.

Leo Brichta má za sebou povedený debut, kdy na obří akci Koloseum porazil v krásném zápase polského favorita. KSW se navíc letos již podruhé představí na českém území, a zápasy tuzemských borců budou nepochybně jedním z největších lákadel.

Bývalý šampion OKTAGONu zvládl zatím v Polsku dva zápasy. Nejprve si s přehledem poradil s Filipem Stawownym, poté hodně kontroverzně prohrál se zkušeným Danielem Omielanczukem. Bodový verdikt byl natolik pochybný, že donutil k vyjádření i šéfa organizace Martina Lewandowskiho, který potvrdil, že zvítězit měl Martínek. Šance na druhou výhru tak přijde 14. října na turnaji KSW 87, který se odehraje v Třinci.


„S KSW se budeme vídat dalších pět zápasů. Smlouva prodloužena a podmínky nikdy nikde nebyly lepší pro mě, takže nebylo o čem a jdeme si za dalším dobrodružstvím,“ potvrdil Michal na svém Instagramu, že jeho cesta v KSW rozhodně nekončí. V prvním duelu pod novým kontraktem jej čeká obrovská výzva v podobě Darko Stošiče.

Jednatřicetiletý Srb si v letech 2018-2020 zkusil angažmá v UFC, kde si ze čtyř zápasů připsal jedno vítězství. Poté následoval přesun do KSW, kde se rozjel k výborným výkonům a ze šesti soupeřů nestačil pouze na šampiona Phila De Friese. Naposledy se o Stošičově nebezpečnosti přesvědčil Štefan Vojčák, který prohrál knockoutem v polovině třetího kola.


Na stejném turnaji jako Martínek se představí i další český zástupce, výborný Leo Brichta. Ten se po skalpu Macieje Kazieczka pokusí vyzrát i na Romana Szymańskiho. Třicetiletý Polák má téměř jednou tolik zápasů než Leo a v KSW má na kontě již devět výher.

Zkušenosti tedy budou na straně soupeře, ale Brichta disponuje talentem a formou, se kterou se nemusí bát nikoho. Posledním ohlášeným zápasem turnaje KSW 87 je souboj Filipa Macka s Ukrajincem Oleksiem Polischuckem. Máca se pokusí odčinit nepovedenou premiéru a připsat si vítězství, které mu usnadní vstup do nového angažmá.

Zdroj: KSW, Michal Martínek Instagram, TapologyDalší články