Sleduj nás

Měl jsem jasné pokyny a ty jsem nesplnil! nehledal výmluvy Jakub Tichota

Měl jsem jasné pokyny a ty jsem nesplnil! nehledal výmluvy Jakub Tichota
Předvedl fantastický výkon, ale bohužel zůstal stát těsně pod vrcholem. Jakub Tichota si v největším zápase dosavadní kariéry připsal první profesionální prohru, ale diváky jeho pětikolová válka rozhodně bavila.

Dělené bodové rozhodnutí potom ukazuje, o jak titěrný kousek utekl Chimpovi opasek šampiona OKTAGONu v pérové váze.

Jakub Tichota poprvé prohrál


"Byl to vyrovnaný zápas. Měl jsem za to, že jsem vyhrál tři kola. Jeden rozhodčí to viděl stejně, ti další dva ne. Takový je ale sport. Moje cesta tímhle nekončí. Věřím, že příště vyjedu zpět na vítěznou vlnu a docílím svého snu, kterým je být nejlepší na světě," prohlásil okamžitě po vyhlášení vítěze Jakub Tichota.

Souboj dvou extrémně talentovaných bijců měl grády od prvních vteřin úvodního kola. V něm jsme se dočkali dvou knockdownů, po jednom na každé straně. Sanikidze dokázal efektivně bodovat z ústupu a Tichota více sázel na tlak, při kterém se snažil soupeři rozkopávat přední nohu.


"Mezi koly jsem slyšel od trenérů jasné pokyny, ale musím se přiznat, že ty jsem úplně neplnil. Proto jsem se dostával do prekérnějších situací. Viděl jsem, že má Sanikidze zraněnou nohu. Chtěl jsem mu ji rozkopat, asi jsem se měl o to snažit ještě víc. Povedlo se mi to jen napůl," zhodnotil na tiskové konferenci svoji snahu zástupce Reinders Teamu.

Jakub Tichota chce porazit sveho soupere a pote jit do UFC Jakub Tichota


Gruzínský bojovník dokázal nakonec efektivněji míchat postoj s wrestlingem, kde pro sebe získal klíčové body. V posledním kole to byl navíc on, kdo dokázal získat v boji na zemi lepší pozici a měl k ukončení zápasu před limitem blíž než jeho soupeř.

"Jakubovi musím poděkovat za zápas, i on je velkým šampionem. Byl to skvělý a těžký fight. Momentálně jsem asi nejšťastnější člověk na světě, protože se mi před pár týdny narodil syn a teď mu opasek mohu přivézt. Užiji si oslavy s rodinou doma v Gruzii,“ neskrýval dojetí čerstvý šampion a zároveň vysekl poklonu svému oponentovi.

O tom, jak se bude situace v pérové divizi dál vyvíjet, se dá jen spekulovat. Touhu zabojovat o titul projevil Losene Keita, který chce ale zároveň naskočit do pyramidy Gamechanger. Během následujících měsíců by se měl také vrátit Ivan Buchinger, který bude mít do hry o krále této váhy určitě co říct.

Další články