Sleduj nás

McGregor v mé divizi? Tady chce asi někdo zemřít! varuje Ira šampion Usman

McGregor v mé divizi? Tady chce asi někdo zemřít! varuje Ira šampion Usman

Kamaru Usman obhájil svůj trůn před nájezdem Colbyho Covingtona a pak se ve chvilce volna snažil zhodnotit situaci, která v divizi aktuálně panuje. Jeho oku neuniklo ani to, že se Conor McGregor přesunul do veltru, kde ho čeká zápas s Donaldem „Cowboyem“ Cerronem.

„Viděl jsem to a ptám se: ‚Cože?! Tady chce asi někdo zemřít!‘ Conor si musí uvědomit, že tohle není pérová nebo lehká váha. Všimli jste si, co mu udělal Khabib? Můj Bože! Ani si nechtějte představit, co bych s ním udělal já!“ pravil šampion Kamaru Usman na kanálu TMZ Sports.

Než se ovšem necháme ukvapit, Dana White vysvětlil, že se Conorův zápas s Cowboyem koná ve veltru (77 kg) proto, že se oba zápasníci (prý) shodli na tom, že nebudou hubnout do váhy lehké (70 kg). Následně si šéf UFC nepřeje, aby se McGregor jakkoliv v této kategorii zdržoval. Pokud Cowboye porazí, chce mu okamžitě předhodit titulový zápas právě v divizi lehké váhy.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Spousta lidí se ptá, co vlastně chce sám irský Notorious. Odveta s Khabibem je jeho hnacím motorem číslo jedna, na tom se nic nemění, ale vedle ní má ještě jeden velký cíl, a tím je pás Jorgeho Masvidala... pás pro „Největšího grázla planety“, který údajně on sám vytvořil.


„To já jsem ten hlavní ‚Zm*d‘. To já jsem ho nechal vytvořit. Už dávno jsem se podepsal pod tuhle myšlenku, takže si jen půjdu pro to, co je právem mé,“ řekl McGregor koncem října během tiskové konference v Moskvě, kde následně vznikl jeho bojový plán: „Svou sezonu zahájím 18. ledna, soupeř bude oznámen už brzy (Donald Cerrone). Poté budu vyhlížet vítěze duelu Diaz - Masvidal a nakonec chci vítěze zápasu Khabib - Ferguson,“ uvedl na téže konferenci. První část této třídílné skládačky byla již oficiálně oznámena.

Dana White k tomu ovšem přistupuje trochu z jiného soudku. „Masvidala chceme předhodit Usmanovi a Conor, pokud porazí Cowboye, bude hned bojovat o titul lehké váhy,“ zopakoval v posledních dnech několikrát šéf UFC. Motivace je jasná - Khabib se pomalu chystá do bojového důchodu, a pokud by tak učinil dříve, než by měl odvetu s McGregorem, UFC by přišlo o velký balík peněz. Ačkoliv je tento zápas neférový vůči ostatním bojovníkům v divizi, tak žádná jiná verze neznamená takový ohromný finanční zisk. UFC 229 je doposud nejvíce sledovaným turnajem celé historie organizace.


Polínko do ohně přihodil během pondělí McGregor, který všem svým fanouškům skrze sociální naznačil, že mu jedno, v jaké divizi bude bojovat. Je připraven naskočit jak do pérové, tak lehké nebo velterové. Jakmile toto napsal, ozval se právě Kamaru Usman se svým komentářem, který jste si mohli přečíst výše a který má i pokračování.

„Uznávám Conora za to, co v tomto sportu dokázal a kam ho posunul, ale ve veltru pro něj není místo. Radím mu, aby se držel zpátky. Nauč se chodit, než začneš běhat, protože kdyby ses mi teď dostal do rukou, neskončil bys vůbec dobře,“ doplňoval aktuální šampion kategorie do 77 kilogramů.


Další články