Sleduj nás

McGregor: Khabib měl jen štěstí. Nevěřím tomu, že by svůj výkon dokázal zopakovat

McGregor: Khabib měl jen štěstí. Nevěřím tomu, že by svůj výkon dokázal zopakovat

Jak se tak zdá, odveta s ruským šampionem je pro Conora McGregora jediným cílem, na nějž se teď zaměřuje. Pro druhou šanci, jak si napravit svou reputaci, je nyní irský hrdina schopný udělat cokoliv. Třeba i veřejně zpochybnit Khabibův výkon.

Khabib Nurmagomedov tehdy na UFC 229 porazil McGregora ve čtvrtém kole na submisi, čímž si vylepšil už tak svůj bezchybný rekord na 27 výher bez jediné porážky. V celé jeho kariéře se nenašel protivník, který by mu nějak výrazně zavařil, a totéž vesměs platilo i v případě tohoto rusko-irského duelu, kde měl Eagle jednoznačně navrch.


Krásný na tomto příběhu je, že se na něj každý díval z jiného úhlu pohledu. Každý je tedy příznivcem jiné strany a každý z nás se přiklání k jiné verzi příběhu. Nový scénář, jenž vyšel přímo z úst Conora McGregora, jehož slova citoval bjpenn.com, však naznačuje, že se o tak jednoznačný výkon (jak jsme se dříve domnívali) zase až tak nejednalo. Údajně měl Khabib prostě jen štěstí.


„Khabib je impozantní soupeř. Začínal jako kluk, co se pral s medvědy, ale pak vyrostl a začal pilovat i svůj stand-up. Byla to věc, s kterou jsem od něj nepočítal, proto jsem ji podcenil, což nakonec vyústilo jeho velkým momentem,“ narážel Conor na ten Eaglův pravý hák v druhém kole jejich vzájemného měření sil.

„Nerespektoval jsem to, nevěnoval jsem tomu vůbec žádnou pozornost. Prostě jsem se furt hnal dopředu, jako kdyby mě vůbec nemohl ohrozit. Jsem si jistý, že za normálních okolností by se mi něco podobného nestalo. Nikdo by mě nikdy nedokázal takhle nachytat, a to v žádném typu boje. V jeho případě jsem to měl však u prdele a tohle byl výsledek,“ pokračoval.


Notorious se nadále nechal slyšet, že je lehké vyhrát jednou, ale těžší je pak už svou čest obhájit napodruhé. A právě na základě tohoto tvrzení věří, že by Khabib znovu neuspěl. „Je velmi snadné uspět jednou. Prostě každý z nás se někdy namotivuje do jednoho souboje, do kterého dá všechno, ale ve druhém by už neměl šanci,“ začínal rýpat do vosího hnízda.

„Jsem velice sebevědomý a hladový… jsem přesně takový, jakého si mě všichni pamatují. A určitě se nepletu, pokud říkám, že bych se znovu takhle nachytat nenechal a že by Khabib něco podobného znovu nedokázal. Už i v tom prvním zápase měl dost štěstí, nedokázal mě nějak zlomit, furt útočil jen na nohy. Jaký člověk, který někomu dá skoro perfektní ránu (knockdown) by pak útočil na nohy? Stoupni si a bojuj, ne? Dokonči svou práci, srabe! Ale to on nedokázal. A nedokázal by to ani napodruhé,“ ukazoval se Conor opět jednou ve svém oblíbeném živlu.

Co přijde, to by mělo být alespoň podle McGregora jasné. „Jakmile se jedním zápasem spory nerozhodnou, musí přijít na řadu odveta,“ volal po „Bad Blood číslo 2“. „Já jsem udeřil jeho bratra a jeho synovce. Khabib jen zbaběle vyskočil z klece a potom utekl. Takže z mého pohledu válka rozhodně není u konce, je zde otevřená rozepře a musí přijít odveta, nic jiného nedává smysl,“ dodával irský válečník.


Jak si lze povšimnout, celá tato Conorova výpověd byla zaměřená na Khabiba, kterého chtěl tímto tvrzením popohnat, aby podepsal novou smlouvu s UFC a pak kývnul na nabídku odvetného souboje. Zdali to však současný ruský šampion udělá, to je stále ve hvězdách, prozatím je s UFC vázán k jednomu zápasu, jenž se uskuteční na podzim a v němž se utká s vítězem duelu Holloway - Poirier.

Své předsudky ohledně možné odvety vyjádřil v nedávné době rovněž i Dana White. Ten vysvětlil, jak se současná situace mezi táborem Conora a Khabiba má, a zároveň dodal, co všechno by se muselo stát, aby se oba dva mezi sebou znovu utkali.

Odvetu Khabiba s Conorem si vážně moc přeji, ale je možné, že na ni nikdy nedojde, přiznává White


Další články