Sleduj nás

McGregor doslova plive na obavy šéfa UFC, a pokud mu „krysa“ Khabib nevyjde, je připravený zmlátit Usmana

McGregor doslova plive na obavy šéfa UFC, a pokud mu „krysa“ Khabib nevyjde, je připravený zmlátit Usmana
Conor McGregor (21-4-0) ve včerejším rozhovoru pro The Mac Life učinil velké odhalení. Nejenže si stojí za svým původním bojovým plánem, který tvoří trojka Donald Cerrone, Jorge Masvidal a Khabib Nurmagomedov, ale navíc je opět připravený přepisovat historii. A proto do tohoto seznamu přidal další jména. Jedním z nich je dokonce současný šampion velterové váhy!

Abychom se dostali do obrazu, je potřeba začít hezky od začátku. Conor McGregor během podzimu roku 2019 podstoupil rusko-ukrajinské pracovní turné, na kterém mimo jiné oficiálně ohlásil i svůj návrat do klece. Právě zde odhalil svůj bojový plán, který zněl: Donald Cerrone, vítěz zápasu Diaz – Masvidal a vítěz zápasu Khabib – Ferguson (kde počítá, že Khabib obhájí). Tyto tři souboje chtěl navíc podstoupit v průběhu jednoho roku! Tento fakt potvrdil i Dana White během živého vysílání na stanici ESPN.


Odveta s Khabibem? Jedině za zásluhy!

Conor si ten plán sice namaloval hezky, ale nesmíme zapomínat, že existuje i názor druhé strany, která se může rozhodovat, jaké zápasy přijme. A šampion lehké váhy Khabib Nurmagomedov (28-0-0) v tomto případě jasně a zřetelně řekl, že Conor nemá nárok na odvetu, pokud si ji nevybojuje přes soupeře, co opravdu stojí za to. Donalda Cerroneho (36-13-0), ač je to veterán UFC, který drží spoustu rekordů, mezi špičku nepočítá.

„Z posledních deseti zápasů jich Cowboy šest prohrál. Můžeme o něm říct, že to je soupeř z druhé ligy a v takovém případě je mi úplně jedno, kdo vyhraje. Jestli chce Conor odvetu, musí zápasit v lehké váze, nikoliv ve veltru, a musí porazit deset soupeřů, stejně jako kdysi já, aby si zasloužil boj o titul. Pokud se mu to povede, teprve pak budu uvažovat nad odvetou. Pokud ale chce zápasit s béčkovým protivníkem ve veltru a myslet si, že mu to vynese boj o pás v mé divizi, tak se plete. Dokud budu šampionem, tohle se nikdy nestane,“ slíbil Nurmagomedov, jenž chce dát šanci ostatním zápasníkům, co si to podle něho zaslouží mnohem více… pokud tedy i přes fight s Fergusonem zůstane šampionem.

Jakmile ruský Orel vyřkl svůj názor, McGregor přispěchal s odpovědí. „Cítím, že má bobky, to je celé. Khabib má prostě strach, ačkoliv si ten souboj každý přeje vidět. Dana White to chce, my všichni to chceme. Takže jediné, co Khabib může, je utíkat, ale nikdy se neschová.“Přechod do veltru a souboje o titul

I během této reakce však McGregor v podvědomí tušil, že k duelu s Khabibem přeci jen dojít nemusí. Šampion lehké váhy (do 70,3 kg) již příliš zápasů před sebou nemá, a než Conor stihne splnit všechny podmínky, tak už bude Khabib v bojovém důchodu. Irskému Notoriousovi jde však hlavně o zanechání odkazu, který začal budovat před několika lety, a i přes mnohé přestávky by se k němu nyní rád vrátil. I z toho důvodu se už zápas s Donaldem Cerronem koná ve velterové váze (do 77,1 kg), kde by chtěl pokračovat.

„Po Cowboyovi bych se utkal Jorgem (Masvidalem). Ale určitě tu nejsem jen kvůli němu. Moc se mi líbí myšlenka titulového zápasu, líbí se mi možnost bitvy s Kamaru Usmanem (16-1-0), líbí se mi i možnost zápasu s Colbym Covingtonem (15-2-0)… V divizi do 77 kg jsem otevřený všemu. Vracím se, abych získal zlato! Lehká váha i velterová – to jsou moje kategorie, ve kterých si půjdu za titulem,“ hlásil irský navrátilec sebevědomě.

McGregor je přitom stavbou těla lehká váha, která většinu svých zápasů v UFC podstoupila dokonce v pérové (65,8 kg). Tato kategorie je pro něj nyní už pasé, ale i tak mu hodně lidí vyčítá, že zrovna (až) ve veltru nemá co dělat.


„Přijde mi, jako by lidé zapomněli na mou zásobu dovedností. Vrátil jsem se, abych jim to připomněl. Cítím, že zde není nikdo, kdo by dosahoval mých kvalit, pokud se tomu sportu věnuji pořádně. Na chvíli jsem se sice oddálil, ale už jsem zpět a těším se, až všem své zkušenosti opět ukážu,“ reagoval na možné pochybení fanoušků.

Je v nejlepší formě, v jaké jsem ho kdy viděl, chválí McGregora trenér Kavanagh
Dana White příliš spokojený není…

Conorovi sice sebevědomí nechybí, ale hlava organizace spokojená stále není. Dana White dokázal McGregora pořádně naštvat, když ve veřejném vysílání jasně řekl, že do velterové váhy vůbec nepatří. A o potenciálním soupeři Jorgem Masvidalovi prohlásil, že je na Conora příliš velký, z čehož si současný držitel pásu pro Největšího grázla planety dodnes utahuje.

„Pro mě je Conor dalším v pořadí, kdo bude bojovat o titul lehké váhy. Pokud porazí Cowboye, budeme se na něj obracet jako na vyzyvatele,“ reagoval White, jenž tak nabízel jinou možnost. Časový plán ovšem hovoří v McGregorův prospěch, a to hlavně kvůli tomu, že se bitva Khabiba s Fergusonem uskuteční až v polovině dubna. Na vítěze pak určitě bude čekat půlroční přestávka, kvůli čemuž by žhavý irský navrátilec znovu devět měsíců nezápasil. Proto chce zápas s Masvidalem hned po Cowboyovi.

McGregor si přeje zápas s Masvidalem a šéfovi UFC se to vůbec nelíbí!A co Justin Gaethje?

Justin Gaethje (21-2-0) to nemá daleko od titulové bitvy v lehké váze, ale kvůli návratu slavného McGregora o svou šanci přišel. Není divu, že je kvůli tomu americký knokautér pořádně naštván, a tak skrze media poslal na adresu nejen Notoriouse, ale i celého UFC několik peprných poznámek. Myslíte si, že zůstaly bez povšimnutí? Ale kdeže!

„Justin je také na mém seznamu,“ říká McGregor, který naznačil, že když mu nepůjde po souboji s Donaldem Cerronem karta a Masvidal třeba nebude k dispozici, půjde za Gaethjem. „Možná mu budu čelit hned po Donaldovi, kdo ví. Určitě je na mém seznamu a svou nálož také dostane. Je to vtipný týpek, který si to vše bere poněkud osobně. Znám ten pocit, když se tak chováte… takže možná, až porazím Cowboye, tak si dám rychlou otočku na Justinově adrese,“ doplňoval.Závěrem

Pokud se lidé baví o smíšených bojových uměních, jméno Conora McGregora je už jejich jakýmsi synonymem. V současné chvíli se ovšem vrací kvůli tomu, že zápasení miluje a že ještě nedokončil, co zde začal. Je to první evropský šampion dvou váhových divizí mimo UFC, je to i první šampion dvou váhových divizí v rámci UFC. Údajně je na čase do této sbírky přidat další klenot. Otázkou nicméně zůstává: Není toto sousto na Conora už příliš velké? Pokud by se mu podařilo dostat přes krále street fightu Masvidala, nemůže ho zastavit silný wrestler typu Covingtona či Usmana? Nigerijský šampion na trůnu velterové váhy aktuálně drží sérii patnácti výher v řadě, jedenáct z nich se zrodilo v UFC. Více aktivních vítězství má už jenom Khabib Nurmagomedov a Tony Ferguson, oba mají shodně po dvanácti.

Jak se na McGregorův přesun tváří Kamaru Usman nebo bývalý šampion Tyron Woodley? Ti mají předem jasno…

Woodley: Ať se McGregor modlí, aby s ním Masvidal nebojoval. Bez p*dele říkám, že by ho pohřbil


McGregor v mé divizi? Tady chce asi někdo zemřít! varuje Ira šampion Usman


Další články